ZESPÓŁ SZKÓŁ W GORAJU

Przedszkole Samorządowe w Goraju

Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława

Sikorskiego w Goraju

ul.Bednarska 8, 23-450 Goraj   tel./fax 84 685 80 25 zsgoraj@wp.pl

 

ROK 2019 - 2020

Do widzenia Przyjaciele....

26 czerwca w Szkole Podstawowej im. Gen. Wł. Sikorskiego w Goraju odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020.

Była to uroczystość inna niż wszystkie ze względu na obostrzenia będące następstwem pandemii Covid-19.

W uroczystości wzięli udział jedynie uczniowie klas VIII, rodzice oraz grono pedagogiczne.

Pani dyrektor Elżbieta Różańska podziękowała nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za pracę i zaangażowanie, szczególnie
w czasie ostatnich miesięcy nauki zdalnej, z którą wszyscy musieli się zmierzyć z uwagi na pandemię.

Następnie wyróżniła uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, a ich rodzicom wręczyła listy gratulacyjne.

Uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe, świadectwa z paskiem oraz stypendia. Były  też wpisy do ,, Złotej Księgi”,
a dla najlepszych statuetki.

 

Absolwentom  życzymy  dostania się do wybranych szkół, a uczniom i nauczycielom   udanych i  bezpiecznych wakacji.

Laureaci konkursu przedmiotowego "LEON"

 

22 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego Leon 2020, który odbył się 3 czerwca b.r. Jego celem jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, poszerzenie kompetencji językowych oraz rozwijanie postawy szacunku i tolerancji wobec różnych  kultur i przekonań. W tym roku uczniowie po raz pierwszy w historii konkursu pisali test on-line.

   Uczeń  kl. VII Jan Mazurek zdobył 9 miejsce na szczeblu krajowym, na 10 miejscu w kraju uplasowali się Michał Kołodziej z kl. IV  oraz Michał Fik z kl. VIb. zgodnie z regulaminem chłopcy uzyskali tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego Leon 2020. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach językowych.

 

 Świetny wynik uzyskali również Julia Sobczak kl. VIa i Filip Hucik kl. Va - oboje uplasowali się na 11 miejscu w kraju. Do zdobycia tytułu laureata zabrakło im zaledwie 1 punktu.

 

Uczniów do konkursu przygotowywały p. J. Widz i p. M. Bracha

 

Finał Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "Mistrz Komputera"

Maciej Wołoszuk z klasy VIII został finalistą wojewódzkiego konkursu informatycznego "Mistrz komputera"

9.06.2020 r. odbył Finał XI Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "MISTRZ KOMPUTERA".
70 najlepszych uczniów z 39 szkół podstawowych z całego województwa rozwiązywało test online z pytaniami zamkniętymi.
Konkurs został objęty patronatem naukowym Rektora Politechniki Lubelskiej Pana prof. dr hab. inż. Piotra Kacejko.
Patronat honorowy sprawowali:
  • Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk
  • Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk
  • Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
  • Polskie Towarzystwo Informatyczne i ECDL region Lublin

   W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych klas VI-VIII z całego województwa lubelskiego . Konkurs miał dwa etapy:

I etap – szkolny, który odbył się w naszej szkole 13 lutego 2020 r. o godz. 9.00. W konkursie wystartowali: Antonina Pawelec, Maciej Oleszczuk, Łukasz Próchno i Maciej Wołoszuk

II etap – wojewódzki (finał), Na tym etapie wśród 70 uczniów naszą szkołę reprezentowali Antonina Pawelec i Maciej Wołoszuk (uzyskali najwyższą liczę punktów w I etapie), odbył się 9 czerwca 2020 r. o godz. 11.00, gdzie Maciej Wołoszuk uzyskał tytuł finalisty.

    Gratulujemy Maćkowi oraz pozostałym uczestnikom konkursu z naszej szkoły wysokiej wiedzy z zakresu IT i życzymy dalszych sukcesów.

Podsumowanie III modułu projektu CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

 

 

 

Miło mi poinformować, że ukończyliśmy III moduł w Ogólnopolskim Projekcie Czytelniczym „Lekturki spod chmurki”. W tym module pracowaliśmy z lekturą „Wiersze dla dzieci” Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Uczniowie wykonywali zadania związane z wybranym wierszem. Uzupełniali metryczkę wiersza, zbierali informacje o poetach i wykonywali plakaty dotyczące autorów wierszy. W kolejnym zadaniu wybierali wiersz, który się im podobał i wykonywali kaligram do wiersza. Dziękuję tym, którzy zaangażowali się w trzeci moduł realizowany zdalnie. Otrzymaliśmy jako klasa potwierdzenie ukończenia III Modułu, certyfikat końcowy dla klasy 3, oraz dyplomy ukończenia realizacji projektu dla każdego ucznia. Kończymy przygodę z projektem, ale nie kończymy przygody z czytaniem lektur …

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam :)

 

" I LIKE ENGLISH" - PODSUMOWANIE INNOWACJI W NAUCZANIU JĘZYKA ANGIELSKIEGO IX 2019 - III 2020

lightbox

 

I like English!- Lubię angielski! - głównym celem programowym tej innowacji jest dążenie do poszerzenia zakresu nauczania zintegrowanego o edukację lingwistyczną, oraz rozpowszechnienia nauki języka angielskiego tak, aby język obcy stał się integralną częścią wielozmysłowego poznawania świata przez dziecko. Podczas nauki treści edukacji językowej pokrywają się z aktualnie realizowanymi treściami nauczania, skupionymi wokół kręgów tematycznych wyznaczonych przez podstawę programową. Zapewnia to uczniom maksimum kontaktu z językiem obcym dążąc do praktycznego integrowania treści, metod i celów nauczania w języku obcym i ojczystym. Realizacja innowacji wprowadziła dzieci w świat języka angielskiego dając podstawy kompetencji językowej i komunikacyjnej, umożliwiającej porozumiewanie się w języku angielskim. Innowacja wychodzi naprzeciw uczniom, którzy chcą i lubią poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.
Podczas zajęć realizowanych w ramach tej innowacji uczniowie klasy 2a tworzyli projekty, kartki okolicznościowe oraz pisali listy o swoich ulubionych zajęciach w czasie wolnym, przedstawiali swoje ulubione zwierzątka, pisali życzenia świąteczne oraz walentynkowe w języku angielskim. Zarówno listy, jak i wszystkie prace były wymieniane z uczniami klasy drugiej i trzeciej szkoły podstawowej w Jaślikowie. Podczas realizacji zajęć uczniowie mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań dzięki atrakcyjnym metodom aktywizującym oraz technikom multimedialnym. W kolejnych latach uczniowie będą mogli wykorzystać zdobyte umiejętności komunikacji i kontynuować korespondencję z rówieśnikami.
Autorem i realizatorem projektu w naszej szkole jest p. Marta Bracha.

"Czytam z klasą - lekturki spod chmurki" - podsumowanie II modułu

Uczniowie klasy 3

zakończyli realizację II Modułu Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Lekturki spod chmurki”. Tym razem naszym bohaterem został Cukierek, sympatyczny i psotny kotek z książki Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie”. Po poznaniu przygód małego kociaka uczniowie przystąpili do wykonywania zadań z Lekturnika. Opowiadali i ilustrowali wymyślone, nowe przygody Cukierka. W klasie zorganizowaliśmy konkurs czytelniczy, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie. W ramach realizowanego modułu zorganizowaliśmy spotkanie z panią weterynarz, które dostarczyło dzieciom cennych informacji o jej pracy i o tym, w jaki sposób należy opiekować się naszymi ukochanymi zwierzętami. Kolejnym zadaniem projektu była akcja charytatywna zbierania karmy dla podopiecznych Biłgorajskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Podaj Łapę”. Uczniowie, rodzice i nauczyciele okazali wielkie serce potrzebującym zwierzętom. Podsumowaniem naszej pracy z modułem „zwierzęce lekturki spod chmurki” był wyjazd do kina na film pt. „Doktor Dolittle”, który dostarczył

 wielu pozytywnych wrażeń.

 

 

Do zobaczenia w III module naszych lektur...

 

 

zapraszam do fotogalerii

http://www.zsgoraj.witrynaszkolna.pl/strona=Lekturki_spod_chmurki

XLIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje gminne

lightbox

 

     10 marca odbyły się w naszej szkole eliminacje do powiatowego etapu konkursu wiedzy o pożarnictwie. 11 uczestników musiało się wykazać wiedzą o historii OSP i PSP, związaną z przepisami i zasadami ochrony przeciwpożarowej, znajomością materiałów łatwopalnych, oznaczeń sprzętu i urządzeń gaśniczych oraz dotyczącą pierwszej pomocy. Czołowe lokaty wywalczyli:

    grupa I - klasy IV - VI:

                                         1. Bartłomiej Kaproń      - kl. VIb

    2. Julia Sobczak            - kl. VIa

    3. Jakub Radomski        - kl. Vb

 

    grupa II - klasy VII - VIII:

                                         1. Natalia Malec         - kl. VII

                                         2. Maciej Wołoszuk    - kl. VIII

                                         3. Oliwia Ostrowska   - kl. VII

 

         Do etapu powiatowego awans wywalczyli zwycięzcy grup. Wiedzę uczestników oceniła komisja konkursowa, której przewodniczył aspirant PSP w Biłgoraju - p. Zbigniew Popowicz oraz pracownik UG w Goraju - p. Wioletta Kondrat. Fundatorem wartościowych nagród dla wszystkich, którzy przeszli przez eliminacje był Wójt Gminy Goraj - p. Antoni Łukasik.

     Gratulujemy wszystkim uczestnikom a Natalii i Bartkowi życzymy powodzenia w etapie powiatowym. Uczniów do konkursu przygotowywał p. M. Papierz.

Spotkanie z Pielęgniarzem

       W ramach zajęć z doradztwa zawodowego oraz poznawania zawodów naszych rodziców gościem przedszkolaków był pielęgniarz - tata Jagódki i Mateuszka Smagałów. 

     Pan Andrzej w służbowym stroju zaprezentował dzieciom podstawowy sprzęt medyczny oraz opowiedział

o ważnej roli służb medycznych w życiu człowieka. Następnie zwrócił uwagę na ważność higieny osobistej na zdrowie człowieka w szczególności dokładnego mycia rąk w związku z zagrożeniem epidemią  koronawirusa

w Polsce.

Dzieci miały możliwość zaobserwowania oraz wzięcia udziału w badaniu stetoskopem, mierzeniu temperatury oraz wykonaniu opatrunku. Asystentką pielęgniarza była pani Ewa, co usprawniło pracę przy tak dużej ilości ,,przedszkolnych pacjentów". 

 

 

 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  

   

2 marca społeczność uczniowska naszej szkoły wzięła udział w apelu z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy WyklętychW rolę „żołnierzy niezłomnych” wcielili się uczniowie klas IV –VII. Występujący znakomicie wyjaśnili, na czym polegała walka żołnierzy podziemia antykomunistycznego oraz  przybliżyli postać rotmistrza Witolda Pileckiego. Odpowiednia scenografia, dobrane stroje, wiersze i teledyski zrobiły ogromne wrażenie na oglądających.

 

Uchwalenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest formą uczczenia walki i ofiary „żołnierzy wyklętych”. Obrazuje  także ból i cierpienie, jakiego doznawali przez wszystkie lata PRL.

 „Żołnierze Wyklęci” byli żołnierzami polskiego podziemia niepodległościowego, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego z bronią w ręku przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.  Walcząc z siłami nowego agresora, musieli  zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”. 

 

 

„Że trwali mężnie do końca na straży wolności

Wybito im zęby, bandytami nazwano, połamano kości

Wrzucono do dołów z wapnem, przysypano śmieciami,

Opluto, skazano na hańbę i wieczną niepamięć.

 

Dzisiaj, po latach, prawda spod ziemi wyziera

Układa się w strofy pieśni o wielkich bohaterach

O Roju, Pileckim, Ince, Fieldorfie, Łupaszce...

Że zachowali się jak trzeba - w naszych sercach - na zawsze...”

Apel przygotowały p.Ewa Czajka, p. Lucyna Rożek.

Zajęcia krawieckie w świetlicy szkolnej

lightbox

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )