ZESPÓŁ SZKÓŁ W GORAJU

Przedszkole Samorządowe w Goraju

Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława

Sikorskiego w Goraju

ul.Bednarska 8, 23-450 Goraj   tel./fax 84 685 80 25 zsgoraj@wp.pl

 

ROK 2019 - 2020

Wycieczka do Biłgoraja

 19 lutego klasa III i II uczestniczyła w wycieczce do Biłgoraja,  którą rozpoczęliśmy od obejrzenia wystawy modelarskiej w Biłgorajskim Centrum Kultury, prezentującej przekrój modelarstwa przez wszystkie dziedziny - ląd, morze, powietrze. Uczniowie z bliska mogli przyjrzeć się sprzętowi spadochronowemu, modelom pojazdów cywilnych czy drona. Drugim punktem  programu wycieczki było kino -  film pt. „Doktor Dolittle”, który dostarczył wielu pozytywnych wrażeń. Następnie udaliśmy się do powerlandu na warsztaty kulinarne pieczenia pizzy. Dzieci wcieliły się w rolę kucharzy i przyrządziły swoje własne pizze z ulubionymi składnikami. Kiedy okrągłe przysmaki piekły się w gorącym piecu, uczniowie mieli czas na zabawę. Głodni przystąpili do degustacji. Nasze „łakomczuchy” zgodnie stwierdziły, że pizza była bardzo smaczna.

Teraz wykorzystają zdobyte na warsztatach kulinarnych doświadczenie i sprawdzą swoje umiejętności w domu przygotowując pizzę dla rodziców (oczywiście pod ich czujnym okiem).

 

 lightbox

 

Zbiórka karmy!!!

PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA!!!!

 

W dniach 17.02.2020r. – 24.02.2020r. klasa III naszej szkoły w ramach projektu edukacyjnego „Zwierzęce lekturki spod chmurki” organizuje zbiórkę karmy dla psów i kotów podopiecznych Biłgorajskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami ,,PODAJ ŁAPĘ”.

 

Nie bądź obojętny i ,,podaj swoją łapę” przynosząc do szkoły karmę dla psa lub kota.

 

 

Etap szkolny wojewódzkiego konkursu informatycznego "Mistrz komputera" rozstrzygnięty!

  W XI Wojewódzkim Konkursie Informatycznym „MISTRZ KOMPUTERA” brali udział  chętni uczniowie z klasy VIII. I etap – szkolny, odbył się 13 lutego 2020 r. Najlepsze wyniki uzyskali: Antonina Pawelec (15p), Maciej Wołoszuk (14p), Łukasz Próchno (12p) i Maciej Oleszczuk (9p). Do kolejnego etapu  który odbędzie się 25 marca 2020 r. o godz. 15.15 w Szkole Podstawowej nr 28 w Lublinie awansowali: Antonina Pawelec i Maciej Wołoszuk.  

 Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu z naszej szkoły wysokiej wiedzy z zakresu IT i życzymy dalszych sukcesów.

Spotkanie z weterynarzem...

13 lutego gościliśmy w  naszej szkole panią Alicję Oleszek weterynarza z zawodu i jak się okazało z pasji do zwierząt. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy III  oraz zaproszeni uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej w Radzięcinie w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Zwierzęce lekturki spod chmurki”. Pani  Alicja w ciekawy sposób opowiedziała o zawodzie, w którym pracuje. Wyświetliła dzieciom różne rasy psów i kotów, zaznajomiła z chorobami na które mogą zachorować nasi domowi pupile. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób zostaje się lekarzem weterynarii oraz jakimi narzędziami posługuje się weterynarz w swojej pracy. Chętni mieli również możliwość zaopiekowania się zranionym w łapkę misiem w formie maskotki. Dzieci za pomocą stetoskopu mogły posłuchać bicia serduszka i zabandażować zranioną łapkę misia. Wszyscy brali aktywny udział w spotkaniu, odpowiadali na pytania, a Ci najbardziej zasłuchani otrzymali nagrody przyniesione przez Panią weterynarz.

 

 

Serdecznie dziękujemy pani Alicji za poświęcony czas i dostarczenie nam wspaniałych przeżyć.

 

więcej zdjęć można zobaczyć w fotogalerii "lekturki spod chmurki"

Wycieczka na lodowisko w Lublinie.

 

  

 

We wtorek 11 lutego 2020 r. klasy VII i VIII pod opieką p. K. Papierz, p. L. Rożek,p.  A. Pić i p.  D. Wołoszuka udały się na lubelskie lodowisko. Celem wycieczki było propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach,  integracja zespołów klasowych oraz oczywiście dobra zabawa. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom. Był to dla wielu osób sprawdzian swoich możliwości, mimo że niektórzy mieli po raz pierwszy na nogach łyżwy.

Można było zauważyć, że uczniowie dobrze  radzili sobie pod względem techniki i umiejętności. Nie obyło się jednak bez upadków, czasem przydała się koleżeńska pomoc. To była prawdziwa frajda, wszyscy bawili się znakomicie. Po wysiłku fizycznym był czas na odpoczynek w kinie, gdzie uczniowie obejrzeli film "Chłopiec i wilk". 

Konkurs czytelniczy

Czy mały pręgowany kotek może wywrócić czyjeś życie do góry nogami? Tak, jeśli tym kotem jest Cukierek! Nie dajcie się zwieść imieniu. To słodkie futrzane utrapienie ceni sobie swobodę i dobrą zabawę. A od kiedy stał się równoprawnym członkiem rodziny Marcela, na światło dzienne wyszły jego kolejne kocie talenty! Jakie? Najlepiej, jak Cukierek sam Wam o wszystkim opowie…

 

W ramach projektu edukacyjnego „Lekturki spod chmurki” odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klasy III. Konkurs dotyczył książki Waldemara Cichonia pt. „Cukierku, ty łobuzie”, którą dzieci czytały w szkole wraz z nauczycielem przez ostatnie dni.

 

Gratulujemy wygranym oraz wszystkim uczestnikom, którzy pokazują innym, że czytanie to wspaniała przygoda. A pani Krysi - naszej Pani od biblioteki bardzo dziękujemy za nagrody książkowe.

 

 

 

XLIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje szkolne

     7 lutego br. przeprowadzone zostały szkolne eliminacje do konkursu o tematyce pożarniczej. 21 uczestników zmagało się z pytaniami dotyczącymi historii OSP i PSP, przepisów i zasad ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Do następnego - gminnego etapu konkursu, w którym wezmą udział strażacy z biłgorajskiego oddziału Państwowej Straży Pożarnej zakwalifikowało się 11 uczniów:

     kategoria klas IV - VI: Radomski Jakub, Kotuła Wiktoria, Śliczniak Szymon (Vb), Sobczak Julia, Rożek Oliwia (VIa), Kaproń Bartek (VIb), Kulasza Weronika (Va);

     kategoria klas VII - VIII:  Wołoszuk Maciej (VIII), Malec Natalia, Stadnicki Hubert, Ostrowska Oliwia (VII).

     Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach.

 

lightbox lightbox

 

Międzygminne Igrzyska w Piłce Siatkowej

  lightbox   lightbox   

     6 lutego na naszej hali sportowej odbyły się Międzygminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej w kategorii rocznika 2005 - 2006 oraz 2007 - 2010, w których rywalizowali reprezentanci Szkół Podstawowych w Goraju, Frampolu i Turobinie. Ich celem była popularyzacja dyscypliny sportu - siatkówki, aktywności fizycznej oraz eliminacje do zawodów na szczeblu powiatu. Dla niektórych uczniów był to debiut na sportowych arenach, pozostali szlifowali swoje dotychczasowe umiejętności. Emocji było bardzo dużo, niektóre mecze nie kończyły się w regulaminowym wymiarze 25 pkt. i potrzebne były dodatkowe akcje do rozegrania aby wyłonić zwycięzców.

     Bardzo dobrze wypadły nasze młodsze i starsze dziewczęta, które zwyciężyły i awansowały na mistrzostwa powiatowe!! Chłopcy młodsi zajęli miejsce II a starsi III. W gronie reprezentantów znaleźli się:

dziewczęta młodsze (kl. IV - VI): Zuzanna Ligaj, Weronika Kulasza, Julia Gąbka (Va), Magdalena Jamroży, Wiktoria Gawda (Vb), Alicja Fiedurek, Martyna Kondrat, Milena Łazur, Oliwia Rożek, Natalia Stadnicka, Julia Sobczak (VIa), Wiktoria Pyda (VIb);

chłopcy młodsi (kl. IV - VI): Kacper Budzyński, Damian Pić (IV), Maksymilian Sowa (Va), Jakub Radomski, Bartłomiej Pikul (Vb), Bartłomiej Fiedorek, Kacper Kaproń, Paweł Rożek (VIa), Oskar Fiedurek (VIb);

dziewczęta starsze (kl. VII - VIII): Roksana Łagód, Martyna Pić, Julia Stręciwilk, Wiktoria Rekiel (VII), Wiktoria Dycha, Natalia Fiedurek, Julia Rożańska, Sylwia Żółw (VIII);

chłopcy starsi (kl. VII - VIII): Hubert Stadnicki, Sebastian Papierz, Marcin Gąbka, Maciej Banach, Wojciech Gawda, Maciej Wołoszuk, Łukasz Próchno, Mateusz Łazur.

     Uczniów do zawodów przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego: p.Agnieszka Pić, p.Dariusz Wołoszuk i p.Marek Papierz. Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym

      lightbox

   31 stycznia w Lipinach Dolnych odbyły się powiatowe zawody sportowe w drużynowym tenisie stołowym w kategorii rocznika 2007 i młodszych. W grupie chłopców naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów: Bartłomiej Fiedorek i Paweł Rożek (obaj klasa VIa).  Po losowaniu nasi chłopcy zostali rozstawieni w parze z zawodnikami z SP Biłgoraj nr 4. Po wygranym 3:0 pierwszym pojedynku przegraliśmy z reprezentacją SP Smólsko 0:3 - jak się okazało późniejszymi zwycięzcami. W następnych pojedynkach po bardzo emocjonujących setach wygraliśmy 3:2 z SP Aleksandrów i przegraliśmy 1:3 z SP Hedwiżyn. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy miejsce 7.-8. w gronie 11 startujących drużyn.

     Uczniów do zawodów przygotowywał p. Marek Papierz. Gratulujemy!

KONKURS "MŁODY EKONOMISTA, PRZYSZŁY FINANSISTA"

Znalezione obrazy dla zapytania: finanse gif

 

Po raz kolejny nasi wychowankowie wzięli udział w VI Międzyszkolnym Konkursie „MŁODY EKONOMISTA, PRZYSZŁY FINANSISTA”. Konkurs organizowany jest przez Szkolne Koło Młodego Ekonomisty Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim pod patronatem Banku Spółdzielczego w Janowie Lubelskim. Tematyka Konkursu obejmuje swoim zakresem zagadnienia z ogólnej wiedzy bankowej i wiedzy o społeczeństwie oraz przedsiębiorczości.

 

 

 

W I etapie konkursu uczestniczyło 5 uczniów klasy VIII.

Zwycięzcami zostali:

 

Maciej Oleszczuk

Antonina Pawelec

Łukasz Próchno

 

Powyżsi uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w II etapie finałowym konkursu w Janowie Lubelskim w środę 19 lutego.

Życzymy powodzenia!!!

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )