ZESPÓŁ SZKÓŁ W GORAJU

Przedszkole Samorządowe w Goraju

Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława

Sikorskiego w Goraju

z oddziałami przedszkolnymi i gimnazjalnymi

ul.Bednarska 8, 23-450 Goraj   tel./fax 84 685 80 25 zsgoraj@wp.pl

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

lightboxWznoś się wysoko, wyruszaj dziś w rejs ...

 

 

   19 czerwca 2019 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Goraju odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2018/2019. Galę zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Goraj p. Antoni Łukasik, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury p. Marta Miszczak - Najda oraz p. Sylwia Sobczak przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół.

   Tegoroczne zakończenie było szczególne, ponieważ przyszło nam pożegnać jednocześnie absolwentów klas III gimnazjum i klas VIII szkoły podstawowej. Uroczystość rozpoczęła się od uroczystej mszy św. w kościele parafialnym p.w.św. Bartłomieja, następnie absolwenci złożyli ślubowanie godnego reprezentowania naszej szkoły i w krótkim programie artystycznym pożegnali swoich nauczycieli i kolegów. Pani dyrektor Elżbieta Różańska podziękowała wszystkim za całoroczny trud, a najlepszym wręczyła nagrody książkowe, statuetki, świadectwa z wyróżnieniem i stypendia. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego, uczniowie udali się do klas na ostatnie przedwakacyjne spotkanie z wychowawcami, którzy wręczyli im świadectwa promocyjne do następnej klasy. 

Tak więc kolejny rok za nami. Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji a  absolwentom miejsc w wymarzonych szkołach !!!

 

Zielona szkoła :-)

Zielona Szkoła w Momotach Dolnych

 

Niezwykła przygoda pełna ekscytujących wyzwań i przygód dla prawdziwych twardzieli, tak w jednym zdaniu można opisać dwa dni pobytu klas V w gospodarstwie agroturystycznym w Momotach Dolnych. Każdy dzień to przede wszystkim zmagania z własnymi słabościami, kształtowanie sprawności i charakteru. W programie wycieczki znalazła się masa zajęć rekreacyjnych, atrakcje integrujące uczestników oraz Mini Szkoła Przetrwania dla dzieci, w której nauczyliśmy się: budowy schronienia /szałasu/, umiejętności rozpalania ognia oraz zdobyliśmy wiele ciekawych informacji na temat roślin i zwierząt mieszkających w lesie. Dzięki wspaniałej kadrze instruktorów nasi uczniowie z uśmiechem podchodzili do każdego zadania.  Efekty  zmagań naszych uczniów można zobaczyć w fotogalerii szkoły podstawowej.

                             

Wycieczka do Energylandii i Krakowa

 

    

 

W dniu 10.06. uczniowie klas VI-VII wybrali się na wycieczkę do wspaniałej krainy zabawy jaką jest Energylandia w Zatorze. Każdy wybierał taki rodzaj rozrywki, jaki sprawił mu największą radość. Wieczorem uczniowie uśmiechnięci i zadowoleni udali się na nocleg do Krakowa. Następny dzień upłynął pod znakiem poznawania ciekawych miejsc pięknego Krakowa. Uczniowie zwiedzili Kopiec Kościuszki, Rynek, obejrzeli film z nutką adrenaliny w kinie 7D oraz spędzili trochę czasu w muzeum flipperów. Upał był bardzo dokuczliwy, ale wszyscy w dobrych humorach wrócili do domu.

"Jem kolorowo, ale zdrowo"

                          

               

 

 W tym roku nasze przedszkole i oddziały przedszkolne wzięły udział w projekcie „Jem kolorowo, ale zdrowo”. Organizatorem było  Przedszkole nr 35 w Lublinie oraz Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii UP. Projekt został  objęty patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Główną ideą projektu było kształtowanie postaw prozdrowotnych dzieci, w ścisłej współpracy przedszkola z rodzicami, w tym propagowanie zdrowego żywienia, aktywności fizycznej i bezpiecznych zachowań oraz rozbudzanie zainteresowania zdrowym stylem życia.W ramach realizacji projektu, Amelia Dolińska, Michalina Ostrowska i Natasza Sowa pod kierunkiem wychowawczyń przygotowały układ ruchowy do piosenki „ W zdrowym ciele zdrowy duch”. Zuzanna Maksim recytowała wiersz „Witaminki”, natomiast Michalina Ostrowska,  Natasza Sowa, Julia Żółw, Filip Gilas i Patryk Gawda wspólnie z rodzicami wykonali książeczki o zdrowym stylu życia. Profesjonalne występy i pomysłowe prace nagrodzone zostały dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

 

 

 

 

Przedszkolaki w Zamościu

Dzieci z grup przedszkolnych "Smerfy" i "Krasnale" w dniu 18 czerwca uczestniczyły w wycieczce do Zamościa. Głównym punktem programu było zwiedzanie ZOO. Przedszkolaki poznały różne gatunki roślin i zwierząt oraz warunki w jakich żyją. Mogły też wesoło spędzić czas na placu zabaw i w Fikolandzie. Po przerwie obiadowej wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.

 


Filip i Szymon laureatami Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego Leon 2019

                  

Kilkunastu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego Leon 2019. Jego celem jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, poszerzenie kompetencji językowych oraz rozwijanie postawy szacunku i tolerancji wobec różnych  kultur i przekonań. Uczeń z kl. IV a, Filip Hucik zdobył III miejsce na szczeblu krajowym, na 10 miejscu w kraju uplasował się Szymon Miksza z kl. VIII b, obaj uzyskali tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego Leon 2019. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach językowych.Uczniów przygotowała do konkursu p. Marta Bracha.

Przedstawienie pofilaktyczne "Sąd nad papierosem"

       lightbox     

Z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa, dnia 07.06. odbyło się przedstawienie profilaktyczne ,,Sąd nad papierosem", którego celem było ukazanie zagrożeń płynących z palenia oraz uświadomienia młodzieży jak dużo argumentów przemawia za nie paleniem. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VII pod kierunkiem pedagoga p. Sylwii Sobczak. Spektakl odbył się w inscenizacji sądu, gdzie została przeprowadzona rozprawa przeciwko papierosowi. Uczniowie znakomicie wcielili się w role sędziego, prokuratora, adwokata, protokolanta, papierosa, nałogowego palacza, lekarza, chemika, pielęgniarki i byłego palacza. Pani Dyrektor podsumowała przedstawienie pouczającą pogadanką na temat szkodliwości palenia oraz zachowania właściwej postawy i dokonywania słusznych wyborów w kwestii sięgania po używki.

Zbliżają się wakacje - to czas swobody i odpoczynku, czas zawierania nowych znajomości , ale także czas próby, jaka stoi przed młodzieżą. W okresie wakacyjnym młodzi ludzie niestety o wiele częściej inicjują palenie papierosów czy picie alkoholu. Dlatego warto rozmawiać z nimi o tym, jak być sobą, nie ulegać presji grupy oraz jak żyć zdrowo.

 

Zdjęcia dostępne w fotogalerii SP, w zakładce: Przedstawienie profilaktyczne "Sąd nad papierosem"

Dzień Rodziny

Dnia 4 czerwca w przedszkolu i grupach 0a i 0b, odbyło się Święto Rodziny. Dzieci przygotowały wiersze, piosenki oraz pięknie zatańczyły dla swoich rodziców, którzy nie kryli łez wzruszenia.