ZESPÓŁ SZKÓŁ W GORAJU

Przedszkole Samorządowe w Goraju

Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława

Sikorskiego w Goraju

ul.Bednarska 8, 23-450 Goraj   tel./fax 84 685 80 25 zsgoraj@wp.pl

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

lightboxWznoś się wysoko, wyruszaj dziś w rejs ...

 

 

   19 czerwca 2019 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Goraju odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2018/2019. Galę zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Goraj p. Antoni Łukasik, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury p. Marta Miszczak - Najda oraz p. Sylwia Sobczak przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół.

   Tegoroczne zakończenie było szczególne, ponieważ przyszło nam pożegnać jednocześnie absolwentów klas III gimnazjum i klas VIII szkoły podstawowej. Uroczystość rozpoczęła się od uroczystej mszy św. w kościele parafialnym p.w.św. Bartłomieja, następnie absolwenci złożyli ślubowanie godnego reprezentowania naszej szkoły i w krótkim programie artystycznym pożegnali swoich nauczycieli i kolegów. Pani dyrektor Elżbieta Różańska podziękowała wszystkim za całoroczny trud, a najlepszym wręczyła nagrody książkowe, statuetki, świadectwa z wyróżnieniem i stypendia. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego, uczniowie udali się do klas na ostatnie przedwakacyjne spotkanie z wychowawcami, którzy wręczyli im świadectwa promocyjne do następnej klasy. 

Tak więc kolejny rok za nami. Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji a  absolwentom miejsc w wymarzonych szkołach !!!

 

Promocję z wyróżnieniem w roku szkolnym 2018/2019

otrzymali następujący uczniowie:

Lp.

Imię i nazwisko ucznia/uczennicy

Szkoła

Klasa

Średnia

Zachowanie

1.

Antonina Pawelec

SP

7

5,43

wz

2.

Łukasz Próchno

SP

7

5,29

wz

3.

Roksana Rożek

SP

7

4,79

wz

4.

Alicja Fiedurek

SP

5a

4,92

bdb

5.

Julia Sobczak

SP

5a

5,42

wz

6

Bartłomiej Pikul

SP

4b

5,09

wz

7.

Jakub Radomski

SP

4b

5,18

bdb

8

Szymon Śliczniak

SP

4b

5,36

bdb

9.

Oliwia Rożek

SP

5a

4,75

wz

10.

Weronika Kulasza

SP

4a

5,27

Wz

11.

Filip Hucik

SP

4a

5,18

bdb

12.

Wiktoria Misiura

SP

4a

5,0

wz

13.

Miłosz Kwiecień

SP

4a

4,91

wz

14

Maksymilian Sowa

SP

4a

4,91

bdb

15

Julia Gąbka

SP

4a

4,82

bdb

16

Michał Fik

SP

5b

5,58

wz

17

Gabriela Gąbka

SP

5b

5,25

wz

18

Natalia Oleszek

SP

5b

4,92

wz

19.

Wiktoria Sulowska

SP

5b

4,92

wz

20.

Amelia Łukasik

SP

6

5,36

wz

21.

Jan Mazurek

SP

6

5,18

wz

22.

Oliwia Ostrowska

SP

6

5,0

wz

23.

Sebastian Papierz

SP

6

5,27

bdb

24.

Martyna Pić

SP

6

5,09

wz

25.

Julia Stręciwilk

SP

6

5,09

wz

 

 

Szkołę   z wyróżnieniem w roku szkolnym 2018/2019

ukończyli następujący uczniowie:

 

Lp.

Imię i nazwisko ucznia/uczennicy

Klasa

Szkoła

Średnia

Zachowanie

1.

Jakub Czajka

8a

SP

5,22

wz

2.

Mateusz Kawęcki

8a

SP

5,17

wz

3.

Mikołaj Kalinowski

8a

SP

5,06

wz

4.

Edyta Brodziak

8b

SP

5,5

wz

5.

Piotr Grabowski

8b

SP

5,39

wz

6

Bartosz Rożek

8b

SP

5,22

wz

7

Szymon Miksza

8b

SP

4,89

wz

8

Wiktoria Kotulska

8b

SP

4,89

wz

9

Aleksandra Golec

3a

GP

5,06

wz

10

Amelia Woźnica

3a

GP

4,78

wz

11

Agnieszka Malec

3b

GP

5,06

wz

12

Patrycja Marzec

3b

GP

4,89

wz

13

Agata Skurzak

3b

GP

5,17

wz

14

Dominika Woźnica

3b

GP

4,83

wz

 

Najlepszy absolwent wśród ośmioklasistów- Edyta Brodziak, zaś wśród gimnazjalistów - Agata Skurzak. Najwyższy wynik na egzaminie ósmoklasistów uzyskał Mateusz Kawęcki, natomiast na egzaminie gimnazjalnym - Wiktor Wrębiak.

 

Podsumowanie innowacji pedagogicznej "Let’s meet together"

 

lightbox

W dniu 11 czerwca 2019 roku uczniowie klasy Vb naszej szkoły zakończyli innowację pedagogiczną z języka angielskiego ‘ Let’s meet together’. W ramach integracji z uczniami ze szkół partnerskich z Łopiennika Nadrzecznego i Świdnika spotkalimy się na ognisku w Nadleśnictwie Krasnystaw Borek. Leśnicy przeprowadzili dla nas ‘żywą lekcję przyrody’, następnie miały miejsce gry sportowe, poprzedzone grillowanymi przysmakami. Wszystkim dopisywał dobry humor i świetna zabawa. Tę innowację pedagogiczną przeprowadziła pani Marta Bracha, we współpracy z nauczycielkami języka angielskiego ze szkół partnerskich: p. Małgorzatą Dega, p. Anetą Żelazną i p. Katarzyną Kolanicką.

Wprowadzenie w naszej szkole innowacji pedagogicznej podyktowane było chęcią stworzenia uczniom możliwości nauki języka angielskiego ze szczególnym naciskiem na jego najistotniejszy aspekt, czyli umiejętność sprawnego komunikowania się w języku angielskim. Głównym celem niniejszej innowacji było wskazanie uczniom potrzeby posługiwania się językiem obcym. Podczas nauki wykorzystywana była wiedza i umiejętności uczniów zdobyte w ramach wszystkich przedmiotów szkolnych oraz poza szkołą, przez media:Internet, film, lektury, telewizja.

W ramach innowacji uczniowie tworzyli projekty, prezentacje, krótkie filmy oraz piszą listy o sobie i swoich zainteresowaniach w języku angielskim. Zarówno listy, jak i wszystkie prace były wymieniane z uczniami klasy piątej Szkoły podstawowej nr 7 w Świdniku oraz z uczniami klasy piątej Szkoły podstawowej w Łopienniku Górnym. Aspekt komunikacyjny innowacji był również osadzony w ramach organizowanego wyjazdu edukacyjno-krajoznawczego w celu spotkania rówieśników, z którymi przez cały rok szkolny utrzymywaliśmy kontakt. Podczas realizacji zajęć uczniowie mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań dzięki atrakcyjnym metodom aktywizującym oraz technikom multimedialnym. W kolejnych latach uczniowie będą mogli wykorzystać zdobyte umiejętności komunikacji i kontynuować korespondencję z rówieśnikami z krajów europejskich

.

Zielona szkoła :-)

Zielona Szkoła w Momotach Dolnych

 

Niezwykła przygoda pełna ekscytujących wyzwań i przygód dla prawdziwych twardzieli, tak w jednym zdaniu można opisać dwa dni pobytu klas V w gospodarstwie agroturystycznym w Momotach Dolnych. Każdy dzień to przede wszystkim zmagania z własnymi słabościami, kształtowanie sprawności i charakteru. W programie wycieczki znalazła się masa zajęć rekreacyjnych, atrakcje integrujące uczestników oraz Mini Szkoła Przetrwania dla dzieci, w której nauczyliśmy się: budowy schronienia /szałasu/, umiejętności rozpalania ognia oraz zdobyliśmy wiele ciekawych informacji na temat roślin i zwierząt mieszkających w lesie. Dzięki wspaniałej kadrze instruktorów nasi uczniowie z uśmiechem podchodzili do każdego zadania.  Efekty  zmagań naszych uczniów można zobaczyć w fotogalerii szkoły podstawowej.

                             

Wycieczka do Energylandii i Krakowa

 

    

 

W dniu 10.06. uczniowie klas VI-VII wybrali się na wycieczkę do wspaniałej krainy zabawy jaką jest Energylandia w Zatorze. Każdy wybierał taki rodzaj rozrywki, jaki sprawił mu największą radość. Wieczorem uczniowie uśmiechnięci i zadowoleni udali się na nocleg do Krakowa. Następny dzień upłynął pod znakiem poznawania ciekawych miejsc pięknego Krakowa. Uczniowie zwiedzili Kopiec Kościuszki, Rynek, obejrzeli film z nutką adrenaliny w kinie 7D oraz spędzili trochę czasu w muzeum flipperów. Upał był bardzo dokuczliwy, ale wszyscy w dobrych humorach wrócili do domu.

"Jem kolorowo, ale zdrowo"

                          

               

 

 W tym roku nasze przedszkole i oddziały przedszkolne wzięły udział w projekcie „Jem kolorowo, ale zdrowo”. Organizatorem było  Przedszkole nr 35 w Lublinie oraz Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii UP. Projekt został  objęty patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Główną ideą projektu było kształtowanie postaw prozdrowotnych dzieci, w ścisłej współpracy przedszkola z rodzicami, w tym propagowanie zdrowego żywienia, aktywności fizycznej i bezpiecznych zachowań oraz rozbudzanie zainteresowania zdrowym stylem życia.W ramach realizacji projektu, Amelia Dolińska, Michalina Ostrowska i Natasza Sowa pod kierunkiem wychowawczyń przygotowały układ ruchowy do piosenki „ W zdrowym ciele zdrowy duch”. Zuzanna Maksim recytowała wiersz „Witaminki”, natomiast Michalina Ostrowska,  Natasza Sowa, Julia Żółw, Filip Gilas i Patryk Gawda wspólnie z rodzicami wykonali książeczki o zdrowym stylu życia. Profesjonalne występy i pomysłowe prace nagrodzone zostały dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

 

 

 

 

Przedszkolaki w Zamościu

Dzieci z grup przedszkolnych "Smerfy" i "Krasnale" w dniu 18 czerwca uczestniczyły w wycieczce do Zamościa. Głównym punktem programu było zwiedzanie ZOO. Przedszkolaki poznały różne gatunki roślin i zwierząt oraz warunki w jakich żyją. Mogły też wesoło spędzić czas na placu zabaw i w Fikolandzie. Po przerwie obiadowej wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.

 


Filip i Szymon laureatami Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego Leon 2019

                  

Kilkunastu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego Leon 2019. Jego celem jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, poszerzenie kompetencji językowych oraz rozwijanie postawy szacunku i tolerancji wobec różnych  kultur i przekonań. Uczeń z kl. IV a, Filip Hucik zdobył III miejsce na szczeblu krajowym, na 10 miejscu w kraju uplasował się Szymon Miksza z kl. VIII b, obaj uzyskali tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego Leon 2019. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach językowych.Uczniów przygotowała do konkursu p. Marta Bracha.

Przedstawienie pofilaktyczne "Sąd nad papierosem"

       lightbox     

Z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa, dnia 07.06. odbyło się przedstawienie profilaktyczne ,,Sąd nad papierosem", którego celem było ukazanie zagrożeń płynących z palenia oraz uświadomienia młodzieży jak dużo argumentów przemawia za nie paleniem. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VII pod kierunkiem pedagoga p. Sylwii Sobczak. Spektakl odbył się w inscenizacji sądu, gdzie została przeprowadzona rozprawa przeciwko papierosowi. Uczniowie znakomicie wcielili się w role sędziego, prokuratora, adwokata, protokolanta, papierosa, nałogowego palacza, lekarza, chemika, pielęgniarki i byłego palacza. Pani Dyrektor podsumowała przedstawienie pouczającą pogadanką na temat szkodliwości palenia oraz zachowania właściwej postawy i dokonywania słusznych wyborów w kwestii sięgania po używki.

Zbliżają się wakacje - to czas swobody i odpoczynku, czas zawierania nowych znajomości , ale także czas próby, jaka stoi przed młodzieżą. W okresie wakacyjnym młodzi ludzie niestety o wiele częściej inicjują palenie papierosów czy picie alkoholu. Dlatego warto rozmawiać z nimi o tym, jak być sobą, nie ulegać presji grupy oraz jak żyć zdrowo.

 

Zdjęcia dostępne w fotogalerii SP, w zakładce: Przedstawienie profilaktyczne "Sąd nad papierosem"

Dzień Rodziny

Dnia 4 czerwca w przedszkolu i grupach 0a i 0b, odbyło się Święto Rodziny. Dzieci przygotowały wiersze, piosenki oraz pięknie zatańczyły dla swoich rodziców, którzy nie kryli łez wzruszenia.