ZESPÓŁ SZKÓŁ W GORAJU

Przedszkole Samorządowe w Goraju

Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława

Sikorskiego w Goraju

ul.Bednarska 8, 23-450 Goraj   tel./fax 84 685 80 25 zsgoraj@wp.pl

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

OSTATNI RAZ....

 lightbox  lightbox

 23 czerwca to dzień zakończenia roku szkolnego 2016/17. Dla uczniów klasy trzeciej  gimnazjum to ostatni dzień spędzony w murach naszej szkoły. To oni właśnie wraz z wychowawczynią przygotowali część artystyczną, podczas której wspominali  trzy minione lata i dziękowali nauczycielom za  trud i serce,  za dodawanie otuchy, za stawianie wyżej poprzeczki i twierdzenie: „ Idź dalej, wyżej, potrafisz, stać cię”. 

 Były  gratulacje  za osiągnięte wyniki, nagrody  dla najlepszych w postaci statuetek, wpisy do ,, Złotej Księgi”,  nagrody książkowe i świadectwa z paskiem. 

 

  Absolwentom  życzymy  dostania się do wybranych szkół, uczniom i nauczycielom   udanych,  niezapomnianych i  bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia  1 września!

 

Podsumowanie roku szkolnego 2016/2017

22 czerwca bieżącego roku odbyła się w naszej szkole uroczystość podsumowania roku szkolnego 2016/17, podczas której rozdano nagrody za różne osiągnięcia edukacyjne, artystyczne i sportowe.

Uczniowie kl. III a i III b SP zaprezentowali część artystyczną. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki, żegnając się z pierwszym etapem kształcenia. Wśród nagrodzonych tego dnia znaleźli się uczniowie z klas I – VI SP oraz I – III Gimnazjum. Książki, dyplomy i drobne upominki to nagrody za systematyczną, całoroczną pracę, za godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym i pracę w Samorządzie Uczniowskim raz oraz aktywny udział w życiu szkoły, pracę w sklepiku, osiągnięcia sportowe i pracę w Szkolnym Kole „Caritas”. Uroczystość przygotowały p. Maria Okuniewska i p. Wanda Smyl ze swoimi wychowankami.

Konkurs "Makieta zamku w Goraju" rozstrzygnięty

lightbox

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Goraju.

Miał on na celu pogłębianie wiedzy uczniów na temat zabytków historycznych naszej gminy,kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci dla swojej „małej ojczyzny”, poszerzenie umiejętności zbierania i selekcjonowania informacji na określony temat oraz umiejętności pracy w zespole, a także - rozwijanie aktywności w pielęgnowaniu dorobku kulturowego swojej okolicy. W konkursie oceniany był wkład pracy i efekt – makieta wykonana indywidualnie lub przez zespół uczniów pod kierunkiem nauczyciela historii.  Technika pracy była dowolna. Wyróżnione makiety zostaną zaprezentowane społeczności Gminy Goraj na wystawie upamiętniającej 640 – lecie istnienia Goraja. Komisja konkursowa wyróżniła prace następujących uczniów:  

Wiktoria Dycha kl. V

Roksana Rożek i Angelika Góra kl. V

Antonia Pawelec kl. V

Gabriel Wlizło kl. VIb

Konkurs zorganizowały: p. Marta Bracha i p. Ewa Czajka we współpracy z GOK i Urzędem Gminy.

Zdjęcia dostępne w zakładce: Prace uczniów

Znamy wyniki konkursu z j.angielskiego "Picture Dictionary"

 

Celem konkursu była popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów, promowanie talentów i zachęcanie do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 4- 6 SP . Zadaniem uczniów było wykonanie słownika obrazkowego do wybranych przez siebie zagadnień leksykalnych, dowolną techniką. Komisja konkursowa dokonała oceny prac, biorąc pod uwagę zgodność prac z regulaminem i tematem, pomysłowość i estetykę prac. Zwycięzcami konkursu zostali:

 

1. Julia Stręciwilk kl.IV

2.Wiktoria Rekiel kl.IV

3. Martyna Pić kl.IV i Izabela Kołodziej, kl.VI b

 

Konkurs zorganizowały :p.Iwona Rakuś, p.Marta Bracha i p. Jadwiga Widz.

Podsumowanie konkursu "Flaga kraju anglojęzycznego"

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 1-3 SP i polegał na wykonaniu flagi kraju anglojęzycznego dowolna techniką w formacie A4. Jego celem było motywowanie uczniów klas młodszych do nauki języka angielskiego, rozwijanie zainteresowań i szacunku wobec innych kultur i tradycji. Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni:

 

1. Michał Głaz kl.I

2. Roksana Kapica kl.I

3. Daria Łupina kl. III b

 

Konkurs zorganizowały :p.Iwona Rakuś, p.Marta Bracha i p. Jadwiga Widz.

WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO rozstrzygnięty !!!

  

Dnia 6 czerwca 2017r. odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas V-tych. W konkursie uczestniczyło 14  uczniów. Jego celem było motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, poszerzenie kompetencji językowych oraz rozwijanie postawy szacunku i tolerancji wobec różnych  kultur i przekonań.Zwycięzcami zostali:

 

 1. Antonina Pawelec

 2.Łukasz Próchno

 3. Maciej Oleszczuk

Zwycięzcy, zgodnie z regulaminem konkursu, otrzymali cząstkowe oceny celujące oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorami konkursu były nauczycielki języka angielskiego: p.Marta Bracha, p. Jadwiga Widz i p. Iwona Rakuś, które serdecznie gratulują laureatom i życzą dalszych sukcesów w konkursach językowych.             

Wycieczka do Wioski Indiańskiej

  19 czerwca dzieci z przedszkola odwiedziły wioskę indiańską.

Wrażeniom nie było końca. Przewodniczki w strojach Indianek barwnie opowiadały i prezentowały życie w dawnych indiańskich wioskach.

Każde dziecko miało okazję dotknąć ciekawych eksponatów oraz spróbować swoich sił w różnych konkurencjach: indiański tor przeszkód, rzuty do celu, strzelanie z łuku, połów ryb, zbieranie węży, labirynt. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zwierzęta mieszkające w wiosce: kozy, konie oraz osioł, które dzieci mogły nakarmić, pogłaskać a nawet zadbać o ich higienę szczotkując sierść. Niezapomniane chwile na pewno długo pozostaną w pamięci najmłodszych przedszkolaków.

MiMaK 2017 - Przemek finalista

 

lightbox

Przemek Krzos uczeń klasy IIIb został finalistą Regionalnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III MiMaK 2017.

 

Finał konkursu odbył się 23 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu. Po eliminacjach szkolnych, gminnych i powiatowych wzięło w nim udział 140 uzdolnionych matematycznie uczniów naszego rejonu, a wśród nich uczeń  Szkoły Podstawowej w Goraju - Przemek Krzos. GRATULACJE!!!

 

Ucznia do konkursu przygotowywała p. Wanda Smyl

 

 

Sportowe podsumowanie roku szkolnego.

     lightbox

     W połowie czerwca szkolni sportowcy, nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy i działacze kultury fizycznej z terenu powiatu biłgorajskiego spotkali się w auli LO im. ONZ w Biłgoraju aby podsumować mijający rok szkolny. Starosta Biłgorajski oraz Prezes Powiatowego Stowarzyszenia Sportowego nagrodzili zebranych za szczególne osiągnięcia sportowe oraz podziękowali za trud, pracę i podjęte wyzwania.

     W gronie wyróżnionych znalazł się Tomasz Szewczak z klasy III Gimnazjum naszego Zespołu Szkół. W klasyfikacji na najlepszego sportowca powiatu znalazł się na 10. miejscu w swojej kategorii wiekowej i otrzymał dyplom oraz puchar. Gratulujemy!

     W klasyfikacji zespołowej Szkoła Podstawowa została sklasyfikowana na 6. a Gimnazjum na 8. miejscu w gronie wszystkich tego typu szkół powiatu biłgorajskiego.

     Dziękujemy wszystkim naszym sportowcom za systematyczną pracę i wysiłek włożony w tym roku szkolnym. Odnieśliśmy wiele cennych zwycięstw, ale jak to w sporcie bywa przydarzały się i porażki. To też dla nas cenne doświadczenie - bo pokazuje nad czym trzeba jeszcze popracować - które spróbujmy wykorzystać w przyszłości. Ale to już po wakacjach.... teraz pora na zasłużony odpoczynek :)

 

Nauczyciele wychowania fizycznego

Wycieczka do Lublina

   14 czerwca 2017 roku  uczniowie gimnazjum  uczestniczyli w wycieczce  do Lublina. Głównym celem  wyprawy było zwiedzanie niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Lublin Majdanek. Spotkaliśmy się tam z przewodnikiem, który  oprowadził nas po terenie obozu i przybliżył historię tego miejsca. Dla każdego z uczestników  była to lekcja historii na żywo. 

   Wybraliśmy się również do kina, gdzie obejrzeliśmy seans filmowy wybrany przez uczniów. 

 

                   

KONKURS MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY

     Szerząc wśród uczniów gimnazjum zainteresowania naukami ścisłymi 1 czerwca 2017 roku w gimnazjum zorganizowany został konkurs matematyczno-przyrodniczy. Konkurs miał charakter wewnątrzszkolny, przeznaczony był dla uczniów  gimnazjum odpowiednio w swojej grupie wiekowej. Zakres materiału obowiązującego w konkursie obejmował treści i wymagane umiejętności z postawy programowej na III etapie kształcenia

z matematyki, biologii, chemii, fizyki i geografii odpowiednio dla poszczególnych klas. W konkursie wzięło udział 14 uczniów gimnazjum.

Laureatami zostali uczniowie:

 

  • Tomasz Kapica - 81% z klasy III
  • Jakub Rakuś - 83% z klasy II b
  • Oliwia Szkołut - 74% z klasy I b.

 

Zwycięzcom gratulujemy!!!.          

Podsumowanie XIII Regionalnego Konkursu Informatycznego

Dnia 13.06.2017 r. miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursów informatycznych organizowanych przez LSCDN w Zamościu. Wręczenie dyplomów, pucharów i pamiątkowych medali odbyło się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Na uroczystość zaproszono laureatów, finalistów i nauczycieli informatyki. 

 

Z naszej szkoły dyplomy otrzymali:

Piotr Grabowski - dyplom laureata

Edyta Brodziak - dyplom finalisty

Szymon Miksza - dyplom finalisty.

Uczniowie otrzymali także puchar - ich zespół uzyskał siódme miejsce w finale.

Gratulujemy sukcesu!!!         

 

    

NASZA GMINA I SZKOŁA UCZESTNICZY W PROJEKCIE

Znalezione obrazy dla zapytania certyfikat szkoła niepodległej

MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK – MiPBP Nowy Tomyśl

HERB GMINY GORAJ

MAPKA GMINY

 


LICZNIK ODWIEDZIN WITRYNY

 

KALENDARZ

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )