ZESPÓŁ SZKÓŁ W GORAJU

Przedszkole Samorządowe w Goraju

Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława

Sikorskiego w Goraju

ul.Bednarska 8, 23-450 Goraj   tel./fax 84 685 80 25 zsgoraj@wp.pl

 

 

III FORUM MŁODYCH "Jesteśmy różni- możemy być razem"

lightbox   18 czerwca reprezentacja Samorządu Uczniowskiego naszego Gimnazjum uczestniczyła w obradach III Forum Młodych. Spotkanie odbyło się w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Zebrani uczniowie wysłuchali czterech, krótkich wykładów: "Wyglądamy różnie", "Różnie o sobie myślimy'', Różną role pełnimy w społeczeństwie" oraz ", "Kiedy spotykają się  RÓŻNI: tolerancja-obojętność-akceptacja", wygłoszonych przez wykładowców lubelskich uczelni wyższych. 

   Miłym akcentem okazały się występy artystyczne wychowanków MDK " Pod Akacją" w Lublinie, Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Dorohusku oraz SP nr 31 w Lublinie. Zebrani mogli obejrzeć pokazy taneczne oraz występ zespołu bębniarskiego.  Na korytarzach uczelni podziwiać można było prace wykonane przez wychowanków MDK " Pod Akacją" w Lublinie i Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Dorohusku.

   Zarówno uczniowie jak i ich opiekunowie mogli również wziąć udział w warsztatach. Na zakończenie wszyscy uczestnicy Forum otrzymali pamiątkowe indeksy, przyznające im tytuł - magistra równości.

   Na Forum nasze Gimnazjum reprezentowały Katarzyna Kowal, Karolina Jasińska i Anna Kawęcka. Opiekun p. J. Widz.

 

Biwak w Krasnobrodzie klasy I b

 

W dniach 13-14 czerwca 2013 klasa I b  odpoczywała od trudów szkolnych na biwaku w Krasnobrodzie. Była to nagroda w konkursie na najładniejszą salę lekcyjną. Uczniowie poznali ciekawe zakątki Roztocza. Odwiedziliśmy park jurajski, rezerwaty przyrody, miejsca kultu religijnego. Największą atrakcją dla młodzieży okazał się spływ kajakowy. Początkowo było trochę strachu, ale spływ ukończyli wszyscy zadowoleni, chociaż zmęczeni.  W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu i na pyszne choć drogie lody.

Kiermasz Zdrowego Żywienia

lightbox   

   11 czerwca odbył się w naszej szkole Kiermasz Zdrowego Żywienia. Pyszne kanapki i sałatki przygotowały uczennice z Samorządu Uczniowskiego:

Kinga Mazurek, Karolina Jasińska, Magdalena Wołoszuk, Katarzyna Kowal, Paulina Próchno, Magdalena Swatowska oraz Agata Piętak i Aneta Ćmiel.

    Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a smakowite zapachy  przyciągnęły do nas nie tylko gimnazjalistów, ale także naszych młodszych kolegów ze szkoły podstawowej i pracujących tam nauczycieli.

    Dochód z kiermaszu zostanie w całości przekazany na potrzeby Szkolnego Koła Caritas i wykorzystany na zakup leków i artykułów służących do pielęgnacji pacjentów hospicjum Santa Galla w Łabuńkach.

 

Wyniki konkursu regionalnego

   Dnia 4 czerwca został rozstrzygnięty konkurs na plakat reklamujący piękno naszej okolicy "Nad wszystko inne ceń strony rodzinne".

 W konkursie wzięło udział 15 prac wykonanych przez uczniów klas trzecich. Wybór był trudny. Ostatecznie wyniki konkursu uplasowały się następująco:

 I miejsce - Katarzyna Kowal kl. IIIb

 I miejsce - Paulina Sulowska i Anna Kawęcka kl. IIIb

 II miejsce - Dominika Kawęcka i Magdalena Wołoszuk kl. IIIa

 III miejsce - Mateusz Franczak kl. IIIa

 III miejsce - Monika Borsuk kl. IIIa

Wyróżnienia:

 Magdalena Borsuk Kl. IIIb

 Karol Łupina i Patryk Misiura kl. IIIa

 

Gratulujemy!!!

IX Sejmik Samorządów Uczniowskich Gimnazjów Powiatu Biłgorajskiego

lightbox   24 maja uczennice naszego gimnazjum Karolina Jasińska, Katarzyna Kowal i Anna Kawęcka, wraz z opiekunem p. Jadwigą Widz wzięły udział w obradach IX Sejmiku Samorządów Uczniowskich Gimnazjów Powiatu Biłgorajskiego.

   Tematyką tegorocznych obrad była komunikacja interpersonalna.

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu pani psycholog Anny Marchwiany z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej na temat asertywności, debaty uczniowskiej dotyczącej języka współczesnej młodzieży, pojawiających się w nim wulgaryzmów oraz zapożyczeń z innych języków. Wzięli również udział w zajęciach warsztatowych.

   Obrady zakończyły występy artystyczne Zespołu Tańca Współczesnego "ADA" z MDK oraz występy wokalne. 

XI Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej 'Das Festival of the Songs'

lightbox

 

16 maja uczennica naszego gimnazjum Marysia Duma zajęła III miejsce w XI Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej "Das Festival of the Songs" w kategorii język angielski . Marysia wykonała piosenkę 'Stay' z repertuaru Rihanny.

 

Uczennicę do konkursu przygotowała p. Jadwiga Widz.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!! 

 

Konkurs Profilaktyczny

W Konkursie Profilaktycznym wzięło udział 13 uczniów klas drugich, którzy  wykonali siedem plakatów o tematyce profilaktycznej w zakresie poszczególnych układów organizmu człowieka.

 

Oto wyniki:

Miejsce

Tytuł plakatu

Wykonawcy

Klasa

I

Układ ruchu

Dycha Dominika,

Ziajko Natalia

II a

II

Jak dbać o układ oddechowy?

Doliński Dawid,

Fiedurek Krzysztof

II a

III

Układ krążenia

Swatowska Magdalena,

Marczak Anna

II a

III

Nikotynizm

Szymańska Monika,

Szarlip Justyna

II b

 

Gratulacje!!!

XXXVI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

lightbox     30 kwietnia w lubelskiej komendzie PSP przeprowadzone zostały wojewódzkie eliminacje turnieju o tematyce pożarniczej, gdzie o przepustkę na finał centralny rywalizowało 21 reprezentantów powiatowych oraz miasta Lublin.

W przerwie po I etapie uczestnicy konkursu  mieli możliwość

uczestniczyć w pokazie wykonanym przez funkcjonariuszy PSP, podczas którego zademonstrowano działanie wozów bojowych, w tym jednego wyposażonego w hydrauliczne drabiny wysokościowe. Ponadto wszyscy chętni mogli wziąć udział w mini warsztatach, gdzie strażacy lubelskiej jednostki opowiadali o swoich doświadczeniach zawodowych oraz przybliżyli zasady działania niektórych urządzeń pneumatycznych, wykorzystywanych przy wypadkach drogowych.

Do finałowej części Turnieju awansował uczeń klasy IIIb naszego

Gimnazjum-TOMEK KOMORNIK, który uplasował się w nim ostatecznie na 5. pozycji.

Gratulujemy.

VII Turniej Piłki Siatkowej "Między Nami - Instytucjami"

     14 kwietnia przeprowadzony został w naszej szkole VII Turniej Piłki Siatkowej "Między Nami - Instytucjami", w którym corocznie biorą udział reprezentacje poszczególnych instytucji i organizacji z terenu Gminy Goraj. Zasadniczymi celami tego Turnieju są popularyzacja aktywnego trybu życia i integracja środowiska lokalnego w ramach działań promujących kulturę fizyczną.Ponadto, jako że rozgrywki te stanowią w naszym regionie sportowe zamknięcie sezonu halowego, tegorocznym zmaganiom przyświecała też myśl "odpędzenia" przedłużającej się zimy:)

W siatkarskich zmaganiach uczestniczyło 34 osoby, które utworzyły 5 zespołów. Końcowa klasyfikacja rozgrywek przedstawia się następująco:

klasyfikacja zespołowalightbox

 1. RADA RODZICÓW
 2. SZKOŁA
 3. "BUDOKOMPLEX"
 4. CHÓR PARAFIALNY
 5. STRAŻ POŻARNA

klasyfikacja indywidualna

NAJLEPSZA ZAWODNICZKA TURNIEJU-MAŁGORZATA ŁUKASZCZYK

NAJLEPSZY ZAWODNIK TURNIEJU - BOLESŁAW OLESZEK

NAGRODA SPECJALNA - KRZYSZTOF DOLIŃSKI

Szczegółowe wyniki rywalizacji dostępne są tutaj a zdjęcia w fotogalerii.

Gratulujemy i zachęcamy do aktywności ruchowej, już na świeżym powietrzu.

15 edycja turnieju Coca-Cola Cup!

      12 kwietnia na kompleksie boisk "ORLIK 2012" przy naszej szkole odbyła się pierwsza runda 15 edycji turnieju piłkarskiego "Coca-Cola Cup".  Do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły gimnazjalne: Szyszków, Łukowa, Obsza i Goraj. 
Po bardzo wyrównanej rywalizacji pierwsze miejsce z tą samą ilością punktów (6) zajęły 3 szkoły (Goraj, Obsza i Łukowa). O kolejności miejsc zdecydowały zdobyte bramki. Gratulujemy dobrego występu naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów. 

ZDJĘCIA Z IMPREZY W FOTOGALERII

TABELA

IX Regionalny Konkurs Informatyczny Algorytm 2013

   W dniu 26.03.2013 o godz. 12.00 w Gimnazjum Nr 2 w Biłgoraju odbył się  II etap (powiatowy) IX Regionalnego Konkursu Informatycznego @lgorytm. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły (wyłonieni w eliminacjach szkolnych): Anna Kawęcka, Karol Łupina i Bartłomiej Stańczyk. Spośród 30 uczniów startujących w konkursie z powiatu biłgorajskiego do etapu regionalnego awansowało tylko 5 uczestników, w tym Karol Łupina. Etap regionalny odbędzie się 22.05.2013 o godz. 12.00 w Zamościu.

Gratulujemy Karolowi oraz pozostałym uczestnikom (Anna otarła się o awans, zabrakło jej jednego punktu) i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

"Eureko - ja to wiem!"

10 kwietnia 2013 roku w naszym Gimnazjum odbył się konkurs wiedzy matematyczno - przyrodniczej. Dwunastu uczniów zmagało się z pytaniami z przedmiotów: fizyki, matematyki, chemii, biologii i geografii. Do finałowej trójki dostali się:

Patryk Widz - I miejsce

Ewelina Post - II miejsce

Magdalena Lewczyk - III miejsce

 

Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom.

Wicemistrzynie rejonu w piłce ręcznej!!!

lightbox

 

11 kwietnia na hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Kraśniku rozegrane zostały Mistrzostwa Rejonu w piłce ręcznej dziewcząt. Wzięły w nich udział: Gimnazjum z Kraśnika, Kocudzy, Garbowa i my. Zawody rozegrane zostały systemem "każdy z każdym". Poziom meczów był bardzo wysoki. Dziewczęta naszego gimnazjum wygrały pojedynek z Kocudzą (8:3), przegrały z Kraśnikiem (11:6) i zremisowały z Garbowem (4:4). Wyniki meczów dały naszym dziewczętom drugie miejsce i tytuł Wicemistrza Rejonu. Dziękujemy za wspaniałe emocje sportowe i gratulujemy sukcesu.

IX Regionalny Konkurs Informatyczny @lgorytm 2013

     Karol Łupina, uczeń kl. IIIa naszego gimnazjum  zakwalifikował się do finału IX Regionalnego Konkursu Informatycznego @lgorytm 2013. Konkurs jest organizowany przez LSCDN/Zamość. W konkursie rywalizowali gimnazjaliści z powiatów: ZAMOŚĆ, TOMASZÓW LUBELSKI, KRASNYSTAW, BIŁGORAJ i HRUBIESZÓW. Finalistami zostało 13 gimnazjalistów, wśród nich Karol!

Nauczycielem przygotowującym ucznia do konkursu jest Pan Dariusz Wołoszuk.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

 

How much do you know about the USA

   8 kwietnie odbył się szkolny konkurs wiedzy z języka angielskiego ' How much do you know about the USA'.  

Do konkursu przystąpiło 35 uczniów klas I-III naszego gimnazjum. Odpowiadali oni na pytania dotyczące historii, kultury i tradycji Stanów Zjednoczonych.   

 

I miejsce ANNA KAWĘCKA kl. III b

 

II miejsce ANETA DZWOLAK kl. Ia i EWELINA POST kl. Ib

 

III miejsce ALEKSANDRA RÓŻAŃSKA kl. I b 

 

 

Gratulujemy zwycięzcom !!!

Mistrz Powiatu w piłce ręcznej!
      Drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum zajęła dzisiaj I miejsce na zawodach powiatowych w piłkę ręczną. W fazie grupowej dziewczęta zmierzyły się z zawodniczkami z Łukowej oraz z Księżpola, wygrywając mecze odpowiednio 8-1 i 6-2. W finale spotkały się z koleżankami z Aleksandrowa, wygrywając 8-1. Nasze szczypiornistki awansowały do zawodów na szczeblu rejonowym. 
Skład drużyny: Paulina Próchno, Dominika Adamska, Kinga Mazurek, Joanna Szkoła, Marysia Duma, Aneta Dzwolak, Paulina Sulowska, Magda Swatowska, Magda Borsuk, Sylwia Lewczyk. Opiekunka i trenerka: Pani Agnieszka Pić.  Zawody odbyły się 5.04.2013 r. na hali OSIR w Biłgoraju.

Gratulujemy i trzymamy kciuki w rejonie!

Siatkówka zawody międzygminne i powiatowe

  Siatkówka - było dobrze ale pozostał niedosyt... Tak można w skrócie opisać występ naszych siatkarzy i siatkarek.

  15 marca w hali sportowej przy naszej szkole odbyły się rozgrywki w piłkę siatkową. Stawką rozgrywek był awans do zawodów powiatowych i prawo reprezentowania naszego regionu w tych rozgrywkach. Tradycyjnie do walki stawiły się wszystkie zespoły z naszego regionu (Frampol, Turobin i Goraj)

   Zawody były rozegrane systemem każdy z każdym, a wyniki poszczególnych spotkań przedstawiały się następująco:

 • w kategorii dziewcząt
  • Goraj - Frampol 0:2;
  • Frampol-Turobin 2:0,
  • Goraj - Turobin 2:0
 • w kategorii chłopców
  • Goraj - Frampol 2:1;
  • Frampol-Turobin 2:0,
  • Goraj - Turobin 2:0

  Do zawodów powiatowych awansowały drużyny z Frampola w kategorii dziewcząt i z Goraja w kategorii chłopców. Rywalizacja powiatowa w kategorii chłopców odbyła się 19.03.2013 w Tarnogrodzie. W wyniku losowania, 6 zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. Reprezentacja naszej szkoły trafiła do grupy z Biłgorajem (przegrana 2:0) i  Aleksandrowem (wygrana 2:0). Po rozgrywkach grupowych zajęliśmy 2 miejsce w grupie minimalnie ustępując (różnicą zdobytych setów, Aleksandrów wygrał z Biłgorajem 2:1) Biłgorajowi który zagrał w finale, a my zmierzyliśmy się z gospodarzami turnieju powiatowego - Tarnogrodem, który po zaciętym meczu wygrał za nami rywalizację o 3 miejsce.

   Gratulujemy dobrego występu naszym zawodnikom i zawodniczkom. Wyniki uzyskane w rozgrywkach międzygminnych i powiatowych świadczą o wysokim poziomie rywalizacji w naszym regionie. Gratulujemy również koleżankom z Frampola które zajęły 2 miejsce w powiecie.

DZIEŃ EUROPEJSKI

     14 marca w naszym gimnazjum odbył się " Dzień Europejski". W programie imprezy znalazły się konkursy i prezentacje

o tematyce europejskiej, ale także występy wokalne i degustacja dań z różnych części Europy, przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum.

     Głównym punktem dnia stał się finał międzygimnazjalnego konkursu wiedzy o Europie, w którym zmierzyli się uczniowie z Gimnazjum Publicznego w Turobinie, Gimnazjum nr. 2 im. Stefana Batorego w Biłgoraju oraz uczennice naszego gimnazjum. W finałowej czwórce wystąpiły Magdalena Borsuk, Monika Borsuk, Karolina Jasińska oraz Anna Kawęcka.  

Z powodzeniem w finale walczyły  Anna Kawęcka oraz Karolina Jasińska, które zajęły kolejno II i III miejsce. Miejsce pierwsze zajął reprezentant Gimnazjum w Turobinie Mateusz Wiater. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali dyplomy i upominki, zaś  trzej uczniowie najlepiej reprezentujący swoje gimnazjum pojadą  na wycieczkę do Warszawy, ufundowaną przez poseł do Parlamentu Europejskiego profesor Lenę Kolarską-Bobińską.

lightbox

    Organizatorem  "Dnia Europejskiego" było Gimnazjum Publiczne w Goraju zaś konkursu- Gminny Ośrodek Kultury w Goraju przy współpracy z Biurem Poselskim Poseł do Parlamentu Europejskiego Prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, Grupą Nieformalną “Cebularze”, Gimnazjum Publicznym oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Goraju. Patronat honorowy nad konkursem objęła prof. Lena Kolarska–Bobińska, poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Czesław Małyszek, wójt Gminy Goraj. 

Patronat medialny pełniła NOWa Gazeta Biłgorajska. portal bilgorajska.pl oraz Kronika Tygodnia.

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij: Dzień Europejski

 

Nagranie z imprezy można obejrzeć klikając na link:

 http://www.gazetabilgoraj.pl/ps-21926-europejski-dzien-w-goraju/  

Zawody rejonowe w koszykówce dziewcząt

7 marca w hali sportowej MOSiR w Biłgoraju została rozegrana gimnazjada dziewcząt w piłkę koszykową na szczeblu rejonu. Wzięły w niej udział cztery szkoły: Janów Lubelski, Kraśnik, Jastków i my jako reprezentanci powiatu biłgorajskiego. Zawody rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Nasze dziewczęta dzielnie walczyły przegrywając jedynie z koleżankami 
z Kraśnika. O klasyfikacji końcowej zadecydowały małe punkty. W rezultacie nasze gimnazjum zajęło trzecie miejsce. Gratulujemy tego sukcesu i życzymy dalszych.

 

Finaliści konkursu wiedzy o krajach europejskich.

Dnia 04 marca 2013 roku odbył się etap szkolny KONKURSU WIEDZY O KRAJACH EUROPEJSKICH.

Do finału międzyszkolnego  zakwalifikowały się:

1. Magdalena Borsuk - kl. III b

2. Monika Borsuk - kl. III a

3. Karolina Jasińska - kl. III a

4. Anna Kawęcka - kl. III b

 

Finalistkom życzymy dalszych sukcesów w dniu 14 marca 2013 r. w konkursie międzygimnazjalnym 1 z 10.

IV Halowy Turniej Piłki Nożnej

lightbox     3 marca br. w hali sportowej w Goraju przy współudziale nauczycieli wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Goraju oraz Klubu Sportowego "Metalowiec" Goraj odbyła się IV edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej, które można uznać za nieformalne mistrzostwa naszej gminy. O tytuł najlepszej halowej drużyny piłkarskiej rywalizowało 7 zespołów (w tym dwa zespoły z naszego Gimnazjum), w skład których weszło 46 zawodników. Przebieg Turnieju i klasyfikacje końcowe można prześledzić klikając na poniższy link:

Wyniki

Zdjęcia z zawodów dostępne są w naszej Fotogalerii ---> IV Halowy Turniej Piłki Nożnej

 

ZWYCIĘSKA PASSA TRWA

26 lutego dziewczęta naszego gimnazjum wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu w koszykówce. Zawody rozegrane zostały w Gimnazjum nr 2 w Biłgoraju.Uczestniczyły w nich cztery szkoły gimnazjalne z: Aleksandrowa, Obszy, Powiatowe z Biłgoraja i nasza.

lightboxZ uwagi na małą liczbę drużyn mecze rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Powiatu wywalczyły dziewczęta naszego gimnazjum, które były poza zasięgiem rywalek. Już wkrótce stanie przed nimi kolejne wyzwanie. 7 marca zmierzą się z najlepszymi drużynami na szczeblu rejonowym. Będziemy trzymać za nie kciuki.

Skład zespołu: Paulina Próchno (kapitan), Paulina Sulowska, Kinga Mazurek, Magdalena Borsuk, Iwona Pintal, Joanna Szkoła,Magdalena Swatowska, Habza Patrycja, Sylwia Lewczyk,  Aneta Dzwolak, Maria Duma i Dominika Adamska.

                                                                  

Gry zespołowe czas zacząć

lightbox

 

 

1 lutego w hali sportowej przy naszej szkole odbyły się międzyszkolne rozgrywki w koszykówce. 

Stawką rozgrywek był awans do zawodów powiatowych i prawo reprezentowania naszego regionu w tych rozgrywkach. Gimnazjum w Goraju zmierzyło się ze szkołą z Turobina. Po ciężkich bojach w kategorii chłopców wygrał zespół z Turobina, natomiast w kategorii dziewcząt zwyciężyło nasze gimnazjum. 
Wszystkim uczestnikom zawodów dziękujemy za emocje, a wygranym drużynom życzymy dalszych sukcesów w powiecie.

 

                                                               

150 rocznica powstania styczniowego

29 stycznia w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 150 rocznicę wybuchu  powstania styczniowego.

   Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił Rok 2013 Rokiem Powstalightboxnia Styczniowego z uwagi na przypadającą w tym roku 150 rocznicę jego wybuchu. Powstanie styczniowe uchodzi za jeden najważniejszych zrywów niepodległościowych Polaków. Wybuchło 22 stycznia 1863 w Królestwie Polskim i 1 lutego 1863 w byłym Wielkim Księstwie Litewskim i trwało do jesieni 1864. Swoim zasięgiem objęło tylko tereny zaboru rosyjskiego: Królestwo Polskie oraz ziemie zabrane – Litwę, Białoruś i część Ukrainy.

  Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną, która przybliżyła to ważne w historii naszego narodu wydarzenie. Wysłuchaliśmy też wierszy i pieśni patriotycznych  tematycznie związanych z powstaniem.

 

 

 

 

V Gorajskie Kolędowanie

   20 stycznia w hali sportowej naszego Gimnazjum odbyło się V Gorajskie Kolędowanie. W tym roku w przeglądzie grup kolędniczych i jasełkowych udział wzięło 13 grup. Jako pierwsze zaprezentowały się panie ze stowarzyszenia “Kobieta Aktywna”, a następnie:

- wokalistki ze Szkoły Podstawowej w Goraju: Natalia Kowal i Gabriela Duma;
lightbox

- grupa ze Szkoły Podstawowej w Goraju z jasełkami pt. “Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku”;

-dzieci ze szkoły filialnej w Hoszni Ordynackiej;

- grupa z gimnazjum z jasełkami pt. “Nie było miejsca dla Ciebie”

- Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych z Zagród;

- Koła Gospodyń Wiejskich z Bononii, Zastawia i Kondrat;

- zespół śpiewaczy "Hosznianki";

- “Herody” zaprezentowała grupa młodzieży z Wólki Abramowskiej;

- oraz Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Goraju;

Gościnnie zaprezentowało się również KGW z Ujazdowa .

                       

   Przed rozpoczęciem przeglądu, zebrani mieli okazję podziwiać wystawę malarską prac inspirowanych mistrzami malarstwa. Autorami obrazów są  uczennice naszego Gimnazjum, uczestniczące  w zajęciach plastycznych realizowanych przez GOK.

Aby obejrzeć prace plastyczne kliknij   prace 

                                                                              V Gorajskie Kolędowanie    

Spotkanie z teatrem

 

   11 stycznia 2013 r. grupa uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w wycieczce do Biłgoraja. W Biłgorajskim Centrum Kultury obejrzeliśmy spektakl "Skąpiec" przygotowany przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Mogliśmy śledzić losy głównego bohatera  Harpagona,  jego niepohamowaną miłość do pieniędzy i nadmierny egoizm.

 

 

ASY MATEMATYKI I ZNAWCZYNIE POLSKIEGO

   Laureatkami etapu szkolnego konkursu matematycznego ZAGIMAK organizowanego przez LSCDN w Zamościu zostały:

 

z kl. III - Anna Kawęcka,

z kl. II - Agata Gawda i Natalia Ziajko.

Wkrótce zmierzą się z "matematycznymi asami" z powiatu biłgorajskiego.

Uczennice przygotowuje do konkursu Pani Mariola Kukiełka.

 

    Natomiast w finałach konkursów Lubelskiego Kuratora Oświaty nasze gimnazjum zaprezentują w województwie:

 

w konkursie polonistycznym - Agata Gawda z kl. IIA,

w konkursie krasomówczym - Anna Kawęcka z kl.IIIB.

Uczennice przygotowuje do konkursów Pani Marta Marchewka -Skurzak.

Jak widać powyżej matematyka może iść w parze z j. polskim.

 

Życzymy powodzenia i trzymamy  kciuki.

II MISTRZOSTWA GMINY I PARAFII GORAJ W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

                                                          

 

 

II Mistrzostwa Gminy i Parafii Goraj rozstrzygnięte. Do zawodów przystąpiło 26 zawodników i zawodniczek. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Zawody były bardzo emocjonujące oraz przebiegały w bardzo dobrej - sportowej atmosferze.

 

Klasyfikacja końcowa
Galeria

"POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ"

  

    W okresie przedświątecznym w naszym gimnazjum po raz kolejny przeprowadzona została zbiórka  darów w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna.

   W tym roku współpracowaliśmy ze Stowarzyszeniem Gorajszczyzna, w imieniu którego zebrane dary odebrała od nas pani Monika Grabowska. O prawidłowy przebieg akcji dbali wolontariusze Szkolnego Koła Caritas oraz panie: B.Gorzkowska, B.Reszka i K. Dążałowicz  pod czujnym okiem pani dyrektor E. Różańskiej. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły chętnie dzielili się z potrzebującymi.

   Dary jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, trafiły do najbardziej potrzebujących rodzin w naszej gminie.

 

Jasełka szkolne

           W piątek 21 grudnia 2012 roku odbyły się w naszym gimnazjum Jasełka Bożonarodzeniowe zatytułowane „Nie było miejsca dla Ciebie”. Przedstawienie zostało przygotowane przez gimnazjalistów pod kierunkiem pani Bronisławy Gorzkowskiej i Katechetki pani Krystyny Dążałowicz. Społeczność naszej szkoły jak również zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać dialogów nakłaniających do refleksji nad tajemnicą narodzin Dzieciątka Jezus oraz przepięknych kolęd w wykonaniu dziewcząt klas pierwszych .

            Po raz kolejny staliśmy przy żłobie, w ubogiej stajni, aby na nowo stać się świadkami tajemnicy wielkiej jak Niebo,       o której św. Jan mówi: „A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas…”. Tę tajemnicę przypomnieli nam:

Maryja –Maria Duma

Józef –Robert Borsuk

Archanioł –Aleksandra Prus

Pasterze: Marek Duda, Arkadiusz Zygmunt, Michał Mareczko

Trzej Królowie – Kacper Adamski, Jakub Omiotek, Piotr Franczak

Żyd – Maciej Czerw

Kobieta – Olga Wykrętek

Dziewczynka – Aneta Ćmiel

Mężczyzna – Michał Marczak

Narrator – Magdalena Kapica

Chór: Aneta Dzwolak, Katarzyna Furlepa, Agata Piętak, Patrycja Wlizło, Magdalena Oleszek, Sylwia Lewczyk, Natalia Momot, Małgorzata Kawalec, Dominika Adamska, Magdalena Kapica. Weronika Brodziak, Aleksandra Różańska, Ewelina Post

Obsługa sprzętu – Michał Skiba

         Widowisko jak również świąteczna dekoracja szkoły wykonana przez uczniów pod kierunkiem pani Marii Furmanek i pana Marka Papierza wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Na koniec życzenia Bożonarodzeniowe złożyła pani dyrektor  Elżbieta Różańska. Wszyscy podzielili się tradycyjnym opłatkiem.

         Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku,  życzymy wszystkim  słowami jasełek:

„Niech przy żywicznym zapachu strojnej choinki

upłyną piękne chwile polskiej Wigilii

ze wspólnie śpiewaną kolędą,

upragnionym gościem przy stole, w kochającym rodzinnym kole.”

 

GALERIA

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

Walczyli o Puchar Dyrektora!

 

     W pierwszej połowie grudnia 2012r. w naszej szkole odbył się turniej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Piłce Siatkowej. Do rywalizacji  przystąpiły reprezentacje wszystkich klas. Zgodnie z regulaminem turnieju w składzie  każdej drużyny musiały znaleźć się przynajmniej dwie dziewczyny. Klasy podzielono na dwie grupy. Grupa A : Ia, IIIa, IIIb; oraz grupa B: Ib, IIb, IIa.

      Mecze grupowe rozgrywane były systemem “każdy z każdym”. Po zakończeniu fazy grupowej zespoły przystąpiły do rywalizacji finałowej.

      Mecz o 5 miejsce zakończył się zwycięstwem klasy IIa zaś mecz o 3 miejsce wygrała klasa IIIa.

     Do wielkiego finału, pomiędzy klasą IIIb, a IIb, doszło 19 grudnia. Mecz był bardzo emocjonujący i zakończył się wynikiem 3:2 dla klasy IIIb, która zdobyła w ten sposób tytuł mistrzowski oraz zachowała prawo do przechowywania  pucharu do końca roku szkolnego.

Gratulujemy!

Klasyfikacja końcowa
   Lp.      Klasa       Miejsce  
1  IIIB I
 2 IIB  II
 3  IIIA  III
 4  IB  IV
 5  IIA  V
 6  IA  VI

 

GALERIA

ANIOŁKI "POMOGŁY"

lightbox

 

   18 grudnia 2012 roku  członkowie Szkolnego Koła Caritas zorganizowali w naszym gimnazjum kiermasz wykonanych własnoręcznie gipsowych i papierowych aniołków,  w celu uzyskania funduszy na opłatę czwartej raty   „ Adopcji na odległość”. Aniołki „pomogły” nie tylko opłacić czwartą ratę z roku 2012, ale również w większości „ przyczynią się” do opłacenia pierwszej raty z roku 2013.

 

Pozdrawiamy wszystkich, którzy wzięli udział w kiermaszu.

Wolontariusze wraz z opiekunem.  

MIKOŁAJKI - 18 grudzień 2012

lightbox 

 Już tradycyjnie w okresie przedświątecznym naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. W towarzystwie śnieżynek Mikołaj wędrował od klasy do klasy, pozdrawiał uczniów, częstował słodyczami. Aby otrzymać słodki upominek każda z klas musiała zaśpiewać swoją ulubiona kolędę, a chętni uczniowie prezentowali swoje muzyczne talenty występując solo. Było barwnie, wesoło, dużo śmiechu i dobrej zabawy.  

 

    W przebraniu Mikołaja wystąpił Adam Styk absolwent naszego gimnazjum, w roli śnieżynek: Patrycja Habza, Karolina Jasińska, Dominika Kawęcka, Kinga Mazurek i Magdalena Wołoszuk kl. IIIa oraz Katarzyna Kowal  z kl. III b.

Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego

    Zakończył się pierwszy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla  gimnazjalistów organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu.

Do drugiego etapu awansowały dwie uczennice:

 

                                                   Łucja Czubacka kl.II bOlimpiada Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów

                                                   Agata Gawda kl. II a

 

Tytuł laureata Olimpiady oznacza dla ucznia zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego w części językowej i jest równoznaczny z uzyskaniem najwyższego wyniku 100%.

Uczennice do konkursu przygotowuje p. Jadwiga Widz

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie !!!

KONKURS PLASTYCZNY „Barwy jesieni rodzinnej ziemi” rozstrzygnięty

 

   Włodzimierz Puchalski – polski przyrodnik, myśliwy, fotograf, reżyser filmów przyrodniczych, autor określenia „bezkrwawe łowy”, odnoszącego się  do fotografowania przyrody napisał:
lightbox

 „Przyroda nasza ma w sobie tyle piękna, że kto raz ją poznał do końca życia pozostaje pod jej urokiem”. 

   Piękna przyrody  naszej okolicy poszukiwały i pędzlem je uwieczniły uczennice naszego gimnazjum uczestnicząc w konkursie plastycznym pod hasłem: „Barwy jesieni rodzinnej ziemi”.

 

I miejsce zajęła Kinga Mazurek z klasy III a za pracę Ule w słońcu

II miejsce – Olga Wykrętek z klasy I a za pracę Jezioro jesienią

III miejsce – Łucja Czubacka z klasy II b za pracę Ławka w parku

Wyróżnienie – Dominika Dycha z klasy II a za pracę Alejka w parku

                                                                                      

                                                                                   Gratulujemy!

 

Najładniejsza klasa w szkole - listopad

lightbox 

 

5 grudnia poznaliśmy kolejnych zwycięzców  w konkursie na najładniejszą salę lekcyjną naszego gimnazjum. Tym razem najwięcej punktów zebrała klasa IIb. Wyróżnienie i puchar w imieniu klasy odebrała Monika Szymańska.

 

Gratulujemy !!! 

 

Szczegółowa punktacja w zakładce konkursy

Andrzejki

 

   29 listopada uczniowie naszego gimnazjum bawili się wspólnie na dyskotece andrzejkowej. Każdy miał okazję wytańczyć się do woli, ale także poddać się wróżbom przygotowanym przez członków Samorządu Uczniowskiego. Ogromne zainteresowanie wzbudziły serduszka z imionami chłopców i dziewcząt, wszyscy chcieli poznać imię tej jedynej lub tego jedynego.

   Dzięki zabawie w dobieranie par mogliśmy naocznie przekonać się, że uczniowie naszej szkoły potrafią pięknie tańczyć … w parach (czego zazwyczaj nie widać na dyskotekach z powodu zaciemnienia panującego na sali tanecznej). Ze względu na wyrównany poziom tańczących, nagrody otrzymały trzy pary: Michał Polski i Katarzyna Kowal, Mateusz Marczak i Kinga Mazurek oraz Przemysław Kruk i Sylwia Zygmunt.

   W czasie dyskoteki andrzejkowej poznaliśmy również wyniki głosowania na najładniejszą parę gimnazjum.

 

lightbox

 

 

                       I miejsce Agata Piętak i Karol Łupina

                      II miejsce Kinga Niedźwiecka i Mateusz Marczak

                      III miejsce  Natalia Ziajko i Przemysław Kruk


                    Kolejne „Andrzejki” i kolejne zabawy już za rok.

 

Andrzejki 2012

 

Ślubowanie klas pierwszych

lightbox                                  ”Pirackie Otrzęsiny” 

                      czyli ślubowanie klas pierwszych

 

   W dniu 29 listopada 2012 r. w naszym Gimnazjum odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Jak co roku ślubowanie i tradycyjne otrzęsiny przygotowali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami.  Młodzież przygotowała specjalną dekorację i przebrania. Impreza była utrzymana w klimacie pirackim, a  pierwszoklasiści mieli do wykonania typowe dla piratów zadania. Było więc szorowanie pokładu , łowienie ryb i picie rum ... ianku.

   W role piratów i piratek wcieliły się: Kinga Mazurek, Katarzyna Kowal, Paulina Próchno, Karolina Jasińska, Patrycja Habza i Magdalena Swatowska.

                  Ślubowanie klas pierwszych czyli Pirackie Otrzęsiny

Specjalistki od wiedzy biblijnej

   W konkursie diecezjalnym "Wiedza o Biblii i Historii Kościoła" uczennice naszego gimnazjum: Monika Borsuk z kl. IIIA i Agata Gawda z kl. IIA zakwalifikowały się do  etapu rejonowego. Nasze specjalistki od wiedzy biblijnej pracują pod czujnym okiem Pani Katechetki Krystyny Dążałowicz. 

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

ZBIÓRKA DARÓW RZECZOWYCH DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

 

Z INICJATYWY UCZNIÓW W DNIACH 14 - 23 LISTOPADA
W ŚWIETLICY NASZEJ SZKOŁY
BĘDZIE PRZEPROWADZONA ZBIÓRKA
DARÓW RZECZOWYCH DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT
ZE SCHRONISKA W LUBLINIE.

 

                                                                                   ZBIERANE BĘDĄ:                                                            lightbox

 - STARE KOCE, RĘCZNIKI, KOŁDRY 

                     (wszystko co może zapewnić ciepło)                                                     

                         - SUCHA I MOKRA KARMA 

W NIEUSZKODZONYCH OPAKOWANIACH

- KASZE, MAKARONY, RYŻE    

    - AKCESORIA  DLA ZWIERZĄT

                                   (zabawki, miski)                                        

                                                                                                                       

Podsumowanie ogólnoszkolnego projektu edukacyjnego "Myśląc i mówiąc Ojczyzna"

 lightbox

 

    12 listopada 2012 r. odbyło się podsumowanie ogólnoszkolnego  projektu edukacyjnego „Myśląc i mówiąc  Ojczyzna”.  W  ramach pracy nad projektem uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne i prace plastyczne na   temat Wielkie bitwy, wielcy Polacy.

    Prace uczniowskie można obejrzeć na stronie internetowej szkoły.  Tutaj

    Uwieńczeniem projektu był uroczysty apel przygotowany z okazji Święta Niepodległości.  Podczas tej uroczystości przypomniane zostały  czasy stu dwudziestu trzech  lat niewoli, począwszy od

 dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestała istnieć na mapie Europy,przez dzieje narodu  w okresie zaborów,  aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności.

 

Foto

 

Najładniejsza klasa w szkole -październik

  

lightbox

 

 12 listopada na apelu  po raz kolejny  w tym roku szkolnym został wręczony puchar przechodni za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie na najładniejszą klasę w szkole.

Tym razem puchar i dyplom powędrowały do klasy IB.  Wyróżnienie z rąk Pani Dyrektor odebrała Weronika Brodziak gospodarz klasy.

 

Gratulujemy i zapraszamy do dalszej rywalizacji.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

Mistrzostwa szkoły w indywidualnym tenisie stołowym odbyły się w połowie października. Pozwoliły one  wyłonić uczniów,  którzy reprezentowali naszą szkołę w zawodach międzygminnych.  W  kategorii dziewcząt do rozgrywek międzygminnych z miejsca  5 w rozgrywkach szkolnych awansowała Dominika Adamska z 4 miejsca Kinga Mazurek, z trzeciego Maria Duma z drugiego Próchno Paulina i jako mistrz szkoły – Joanna Szkoła.  W kategorii chłopców zakwalifikowali się : z piątego miejsca Mateusz Franczak z czwartego Misiura Patryk z trzeciego  Mateusz Omiotek,  z drugiego  Jarosz Rafał  i jako mistrz szkoły  - Dawid Doliński. Rozgrywki międzygminne z udziałem uczniów ze szkół w Turobinie, Frampolu i Goraju odbyły się 22.10.2012 r. we Frampolu.  Do zawodów powiatowych  awans zdobyli zawodnicy którzy uplasowali się na miejscach 1-5 w rozgrywkach międzygminnych. W kategorii chłopców z I miejsca awansował Rafał Jarosz z II  Dawid Doliński  z III Patryk Misiura i z IV   Mateusz Franczak w kategorii dziewcząt najlepiej wypadła Kinga Mazurek zajmując miejsce VI.  W rozgrywkach powiatowych,  które odbyły się 24 listopada w Tarnogrodzie,  Rafał  uplasował się na VIII miejscu, Patryk na XIII a pozostali zawodnicy zajęli miejsca w połowie 30 osobowej grupy zawodników. 

 

GRATULUJEMY  wszystkim reprezentantom naszej szkoły i przypominamy, że udział  w zawodach sportowych pozwala nie tylko na osiągnięcie satysfakcji z uczestnictwa lub ewentualnej wygranej, ale pozwala również na otrzymanie dodatkowych punktów przy rekrutacji do szkół średnich.

                                                                                                                   

KOMÓRKOWA POMOC

 

      Akcja Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej  „ KOMÓRKOWA POMOC” ma na celu pomoc pallotyńskim placówkom misyjnym na Wybrzeżu  Kości Słoniowej. Caritas naszego gimnazjum włączył się do akcji we współpracy z Kołem Caritas z parafii w Bukowej, na prośbę jego duchowego opiekuna ks. proboszcza Stanisława Ciupaka. Prosimy o składanie starych komórek do oznaczonego kartonu w świetlicy szkolnej naszego gimnazjum.  Zbiórka trwa do końca października!!!

 

Serdecznie pozdrawiamy członków Koła Caritas w Bukowej i jego opiekuna.

ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ

lightbox   Członkowie Szkolnego Koła Caritas po wakacyjnej przerwie z wielkim zapałem powrócili do organizowania akcji charytatywnych. We wrześniu przeprowadzili na terenie naszego gimnazjum zbiórkę pieniędzy , które przeznaczyli na opłacenie III raty ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ. Ratę IV planują opłacić  z funduszy uzyskanych ze sprzedaży ozdób choinkowych wykonanych przez naszych uczniów.

    Adopcją  nasi gimnazjaliści objęli swoich przyjaciół z górskiej miejscowości Huanghayo w Peru w styczniu 2011roku . Od tego czasu rozpoczęła się również korespondencja, która wolontariuszom sprawia ogromną radość. Bariera językowa pokonywana jest dzięki księżom Salezjanom, którzy tłumaczą nadsyłane listy z języka hiszpańskiego. „Serce rośnie”, gdy czytamy w nich tak wiele miłych słów kierowanych do młodzieży naszej szkoły skupionej w Szkolnym Kole Caritas oraz wspomagającej akcję przysłowiowym groszem.

   Nasi wolontariusze wspólnie z opiekunem Szkolnego Koła Caritas panią Krystyną Dążałowicz podjęli decyzję o przedłużeniu adopcji na rok 2012.  Na szczęście nie zabrakło im pomysłów na uczciwe zdobywanie pieniędzy na ten cel. W grudniu zostanie podjęta kolejna decyzja dotycząca przedłużenia  adopcji na następny rok.

  Zachęcamy wszystkich, którzy chcą bezinteresownie pomagać innym do podejmowania  decyzji o rozpoczęciu   „ Adopcji na odległość”. Wiele dzieci czeka na naszą pomoc !  Dzięki niej może mieć zapewniony codzienny posiłek, ubranie i naukę.

Dziewczyny z kalendarza

 

Nimfy i drapieżne wampirzyce, francuskie arystokratki i wojownicze dziewczyny wikingów, takie postacie możemy zobaczyć w kalendarzu jaki  powstał w ramach projektu "Europo daj się poznać" programu "Młodzież w działaniu" Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji zrealizowanego przez Nieformalna Grupę Cebularze działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju .

W roli modelek wystąpiły min. nasze uczennice: Sylwia Zygmunt, Kinga Mazurek, Katarzyna Kowal, Kinga Niedźwiecka, Monika Borsuk oraz Anna Kawęcka, Magdalena Borsuk, Patrycja Habza  i Paulina Sulowska .

 Dzięki doskonałej stylizacji dziewczyny przeobraziły się nie do poznania. Zobaczcie sami: foto

 

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy p. Marcie Miszczak

 

 

WIELKA MAŁA NAKRĘTKA

 

   Nasze gimnazjum zawsze chętnie uczestniczyło  w akcjach charytatywnych. Uczniowie wraz z nauczycielami nie raz pomagali różnym organizacjom, ale i konkretnym osobom.

   Akcja zbierania plastikowych nakrętek nie jest dzieleniem się czymś, co mamy. Po prostu możemy wykorzystać to, co zbędne i niepotrzebne. W salach lekcyjnych naszego gimnazjum stoją ***ładnie***  ozdobione, rzucające się w oczy pudełka różnej wielkości. To do nich każdy może wrzucić nakrętkę. Mamy nadzieję, że Społeczność Szkolna bardzo szybko odpowie na apel Samorządu Uczniowskiego i pudełka zapełnią się w ekspresowym tempie.

   Zebrane nakrętki szkoła przekaże hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie oraz innym potrzebującym .

Nakrętki mogą pochodzić z butelek po wodzie, napojach, oleju, kartonach z mlekiem i sokami itp.

  Zbiórka rozpoczęła się 1 września 2012  i trwa do 1 czerwca 2013.  

                                                                   

Laureaci konkursów przedmiotowych LKO na etapie szkolnym

Zakończył się etap szkolny konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Laureatkami etapu szkolnego zostały uczennice:

 • w konkursie polonistycznym - Agata Gawda z kl. IIa

                                                           Anna Kawęcka z kl. IIIb

 • w konkursie krasomówczym -Anna Kawęcka z kl. IIIb.

           Przed nimi kolejne etapy: rejonowy i wojewódzki. Tytuł laureata etapu wojewódzkiego zwalnia z egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej. Uczeń otrzymuje 100% punktów z tej części egzaminu, której dotyczy konkurs. lightbox

Uczennice do konkursów przygotowała Pani Marta Marchewka-Skurzak.

  

Gratulujemy i życzymy POWODZENIA!      

Odznaczenia państwowe dla naszych nauczycieli

     

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 16 października 2012 roku  o godz. 10.00 w Zespole Szkół nr 5 w Zamościu miała miejsce szczególna uroczystość. Wyróżnieni nauczyciele z terenu województwa otrzymali z rąk przedstawicieli władz oświatowych i samorządowych  nagrody i odznaczenia państwowe za osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej. W tym szacownym gronie znalazły się dwie nauczycielki  naszego gimnazjum.

Pani Krystyna Dążałowicz otrzymała Medal Srebrny za Długoletnią Służbę.

Pani Lucyna Rożek otrzymała Medal Brązowy za Długoletnią Służbę.

 

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW! 

XII Dzień Papieski

Jan Paweł II Papież Rodziny, to hasło XII Dnia Papieskiego. Obchody tego dnia w naszej szkole, uświetniono uroczystym apelem, na którym przedstawiono montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez uczennice klas pierwszych pod kierunkiem pani Marii Furmanek i pani Krystyny Dążałowicz.

    Jak co roku w ciszy i skupieniu wspominano Papieża Polaka, którego kochał cały świat. Z wielką uwagą i wzruszeniem wysłuchano przemówień Jana Pawła II na temat rodziny, która zajmowała szczególne miejsce w jego nauczaniu. Mówił on, że człowiek bez rodziny jest „ubogi w swoim człowieczeństwie”, podkreślając, że to ona jest dla każdego człowieka pierwszą szkołą miłości, przebaczenia i wiary.

    Podczas apelu nie zabrakło też ulubionych pieśni Jana Pawła II, wykonanych przez chór naszego gimnazjum, w którym w partii solowej wystąpiła Marysia Duma.

 

lightboxlightboxlightbox

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   Jak co roku 14 października świętowaliśmy uroczyście ale i wesoło Dzień Edukacji Narodowej nazywany popularnie Dniem Nauczyciela. Pani dyrektor Elżbieta Różańska podziękowała nauczycielom oraz pracownikom obsługi za ich trud i wysiłek oraz życzyła wszystkim zdrowia i pomyślności w pracy. Dzień Nauczyciela uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem pań Agnieszki Pić i Jadwigi Widz. Uczniowie przypomnieli historię Komisji Edukacji Narodowej, zaprezentowali również humorystyczną scenkę z życia szkoły.

   W przedstawieniu wystąpili: narrator- Katarzyna Kowal; panie sprzątające -Kinga Mazurek i  Michał Polski, para mocno w sobie zakochana- Sylwia Zygmunt i Karol Łupina, uczniowie- Przemek Kruk i Mateusz Franczak; gra na akordeonie - Ewelina Flis,  nagłośnienie – Michał Skiba. 

 Pani dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły nauczycielom i pracownikom naszego gimnazjum jako wyraz uznania za ich pracę.

Oto nagrodzeni nauczyciele i pracownicy:

Pani Marta Marchewka - Skurzak   Pani Agnieszka Pić   Pani Barbara Reszka   Pan Dariusz Wołoszuk  Pani Jadwiga Wujastyk

Pani Alina Łupina   Pani Stefania Skurzak

                                                                             Dzien_Edukacji_Narodowej_2012

                            

Nasi wolontariusze w akcji

lightbox 

    14 października 2012 roku 21 uczniów klas pierwszych należących do Szkolnego Koła Caritas, działającego w naszym gimnazjum przeprowadziło zbiórkę pieniędzy przy parafii świętego Bartłomieja  Ap. w Goraju.

   Wolontariusze kwestowali po wszystkich Mszach Świętych odprawianych w naszym kościele. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającej niezamożną młodzież z małych miejscowości. 

Najładniejsza klasa w szkole - wrzesień

                                                                                 lightbox      

         3 października na apelu  po raz pierwszy w tym roku szkolnym został wręczony puchar przechodni za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie na najładniejszą klasę w szkole. Celem tego konkursu jest wdrażanie nawyków estetycznych, kształcenie poczucia odpowiedzialności za powierzoną salę oraz uczenie zdrowej rywalizacji. Wyróżnienie z rąk Pani Dyrektor oraz zaszczyt posiadania pucharu w miesiącu październiku otrzymała klasa IA.

Gratulujemy i zapraszamy do dalszej rywalizacji.

                       

SMAK ZWYCIĘSTWA

 

 Szkolny sezon sportowy 2012/2013 rozpoczęliśmy od sztafetowych biegów przełajowych, które odbyły się 25 września w Biłgoraju. W Gimnazjadzie Powiatowej wzięło udział dwanaście drużyn chłopców i dziewięć drużyn dziewcząt. Po zaciętej walce sztafeta chłopców naszego gimnazjum zajęła VIII miejsce. Zwyciężyli uczniowie z Tarnogrodu przed Powiatowym Gimnazjum w Biłgoraju i Łukowej.

 Wspaniałym występem pochwalić się może natomiast sztafeta dziewcząt naszego gimnazjum. Konkurencja była duża, ale udało się! Nasze dziewczyny zajęły I miejsce, deklasując rywalki. Z tytułem Mistrza Powiatu 4 października w Kraśniku nasze złotka po wspaniałej rywalizacji wywalczyły II miejsce, ustępując jedynie gimnazjum z Janowa Lubelskiego.
Już niedługo bo 16 października w Adamowie reprezentować będą nasz rejon na zawodach wojewódzkich. Wszyscy cieszymy się z ich sukcesu i trzymamy kciuki.

Skład zespołu: Paulina Próchno, Magdalena Borsuk, Magdalena Wołoszuk, Magdalena Swatowska, Magdalena Różańska, Maria Duma, Patrycja Wlizło, Aneta Dzwolak, Agata Piętak, Sylwia Lewczyk, Paulina Sulowska
opiekun p. Agnieszka Pić

 Tak więc - Do przodu, zdecydowanie do przodu, wprost ku następnym sukcesom. Zawody wojewódzkie już wkrótce. A potem...

                                          lightbox 

 

                             Serdecznie dziękujemy sponsorom wyjazdu:

                            Budokomplex Krzysztof Doliński


                                  Stowarzyszenie Zagrodzanie


                                       Urząd Gminy w Goraju

Wybory 2012

 

Dnia 27 września 2012 roku, odbyły się w naszym gimnazjum wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego, wybory Opiekunów SU oraz wybory Rzecznika Praw Ucznia. Jak zawsze wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli. Głosowanie poprzedziła kampania wyborcza, w której kandydaci najpierw zbierali podpisy popierające swoje kandydatury, a potem zdobywali szersze poparcie.

W głosowaniu udział wzięło 124 wyborców, spośród 137 uprawnionych do głosowania. Frekwencja  wyniosła 90 % !

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie: Iwona Pintal kl. IIb, Paulina Sulowska kl. III b i Karol Łupina kl.III a

 

Szczegółowe wyniki podajemy poniżej                           

 

protokol_z_wyborow_do_rady_su_2012.doc         Opiekun_Samorzadu_Uczniowskiego.pdf                    Rzecznik_Praw_Ucznia.pdf

     Wybory_do_Samorzadu_Uczniowskiego_2012 

Wycieczka do Lublina

   24 września gimnazjaliści wzięli udział w całodniowej wycieczce do Lublina. Pierwszym punktem była wizyta w Plazie, tam obejrzeliśmy film w kinie, a dziewczyny w chwili wolnego czasu zrobiły zakupy. Następnie spacerkiem przez Plac Litewski udaliśmy się na Stare Miasto. Tam zwiedzaliśmy lubelskie podziemia. Po południu pojechaliśmy na UMCS , aby obejrzeć pokazy z fizyki, w których to, jak widać na załączonych zdjęciach, aktywnie uczestniczyliśmy.

 

           

Na rowery! V rajd rowerowy "Jastrzębia Zdebrz"

  W niedzielę 23 września odbył się kolejny rajd rowerowy "Jastrzębia Zdebrz".  Na rowerowy szlak  wyruszyli mieszkańcy Goraja i okolic, wśród których nie zabrakło nauczycieli i  uczniów naszej szkoły. Trasa prowadziła drogami polnymi i asfaltowymi. Wszyscy świetnie dawali sobie radę i bez problemu dotarli na metę w Chłopkowie. Po trudach wyprawy na uczestników czekał ciepły posiłek.

 

    

Bieg po zdrowie

22 września na ulicach Goraja odbył się II Bieg Cebularza. Kilkadziesiąt osób w tym uczniowie naszego gimnazjum wystartowało spod budynku urzędu gminy. Metą biegu był parking przy kościele parafialnym. Bieg odbył się w ramach projektu "Zdrowo, bezpiecznie, aktywnie i zabawowo" realizowanego przez Grupę Nieformalną "Cebularze" działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury. Koordynatorem projektu był Paweł Kuraś. Patronat honorowy nad imprezą objął Wójt Gminy Goraj - Czesław Małyszek. Każdy z uczestników otrzymał również od organizatorów koszulki z logo biegu oraz drobny upominek na mecie.

 

 

                    

Rajd rowerowy klasy I b

"CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE, SAMI NIE WIECIE CO POSIADACIE."

 

W dniu 21 września klasa pierwsza B wybrała się na rajd rowerowy po okolicach Goraja. Kiedy dojechaliśmy do naszych młodszych kolegów z Hoszni Ordynackiej nabraliśmy chęci na dalszą jazdę. Zachęceni przez nauczycieli i młodszych kolegów pojechaliśmy dalej do Radecznicy.

Po drodze zwiedziliśmy kilka ciekawych miejsc, podziwialiśmy przepiękne krajobrazy. uczniowie przekonali się ,iż nasza okolica również jest piękna.

WRAŻENIA NA DŁUGO POZOSTANĄ W PAMIĘCI. Zdjęcia można obejrzeć w galerii.   Foto

Uroczystości na cmentarzu wojennym z okresu I wojny światowej

 

   16 września 2012 roku na cmentarzu wojennym z okresu I wojny światowej  odbyła się msza święta w intencji poległych oraz  poświęcona została odnowiona kapliczka.  W uroczystościach wzięli udział kapłani, władze samorządowe, strażacy, przedstawiciele grupy "Cebularze". Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele i uczniowie.

 

"Bo nie wszystkim pomógł los lightbox

  Wrócić z leśnych dróg,

  Gdy kwitły bzy.

W szczerym polu biały krzyż

Nie pamięta już kto pod nim śpi... "

 

 

 

 

Pielgrzymujemy...

   Tradycyjnie jak co roku z Goraja do sanktuarium w Janowie Lubelskim wyrusza piesza pielgrzymka wiernych, wśród których liczną grupę stanowia uczniowie naszego gimnazjum. W tym roku około 50 gimnazjalistów wybrało się  na pielgrzymi szlak. Pątnicy dzielnie pokonali ponad 20 km trasę. Na twarzach nie widać było oznak zmęczenia, w drodze towarzyszyła wszystkim radosna piosenka:

Klaszczmy w dłonie , klaszczmy w dłonie,

 Klaszczmy w dłonie , klaszczmy w dłonie.

 Tak, tak, tak ja potrzebuję Ciebie,

 tak, tak , tak będziemy tańczyć w niebie.

 Prawa nóżka, lewa nóżka, prosto z serce- buźka !

 Prawa nóżka, lewa nóżka, prosto z serce- buźka !  

 

                                                                         

Szkolenia Comeniusa

Wakacje w Canterbury

 

 W sierpniu  br., dzięki grantowi otrzymanemu z unijnego programu Uczenie się przez całe życie Comenius, Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej,  uczestniczyłam w dwutygodniowym  kursie Methodology & Language for Secondary Teachers  na Uniwersytecie  Kent w Canterbury w południowo-wschodniej Anglii.

Więcej na  canterbury/Szkolenia_Comeniusa.pdf

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

3 WRZEŚNIA 2012


8.00 -Msza święta w kościele parafialnym

9.00 - Apel i spotkania z wychowawcami

11.30 -Odjazd autobusu

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )