ZESPÓŁ SZKÓŁ W GORAJU

Przedszkole Samorządowe w Goraju

Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława

Sikorskiego w Goraju

ul.Bednarska 8, 23-450 Goraj   tel./fax 84 685 80 25 zsgoraj@wp.pl

 

ROK SZKOLNY 2018/19

 Znaleziony obraz       NOWINKI                Znaleziony obraz  

Od redakcji:

 

Witamy ponownie w kolejnym roku szkolnym  i zapraszamy do czytania. 

Nasza gazetka pomoże przetrwać rok szkolny. Będzie dostępna w wersji papierowej, zaś fragmenty pisma  w wersji elektronicznej.

 

 

                        Adres redakcji: www.nowinkigoraj@o2.pl

 

Wszystkich zaś chętnych uczniów, którzy czują potrzebę pisania zapraszamy do współredagowania „Nowinek”.

 

NOWINKI
opis dokumentutypdata

NOWINKI NR 1/2017

pdf19-12-2017[ Pobierz ]
2 560 kB

NOWINKI nr 2/2016

pdf18-12-2016[ Pobierz ]
2 918 kB

NOWINKI nr 2

doc24-02-2013[ Pobierz ]
849 kB

NOWINKI nr 1

pdf19-10-2012[ Pobierz ]
1 329 kB
Życzenia,życzenia....

Od redakcji:

 

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia… W ten wyjątkowy czas niechaj towarzyszą Wam pokój, miłość, radość i… najnowsze wydanie gazetki szkolnej. Życzymy Wesołych Świąt i miłej lektury. 

 

 

  Wesołych Świąt!
  Bez z
martwień,

Z barszczem, z grzybami, z karpiem,
Z gościem, co niesie szczęście!
Czeka nań przecież miejsce.
Wesołych Świąt!
A w Święta,
Niech się snuje kolęda.
I gałązki świerkowe
Niech Wam pachną na zdrowie.
Wesołych Świąt!
A z Gwiazdką! –
Pod świeczek łuną jasną
Życzcie sobie – najwięcej:
Zwykłego, ludzkiego szczęścia.

****************************************************************************** 

 

                                                         

 W numerze świątecznym: 

Życzenia *Świąteczne opowiadania * Aktualności * Pirackie otrzęsiny- relacja * Wywiady, wywiady... * Trochę humoru na święta * Andrzejki- fotoreportaż *               Mikołajki * Co przeczytać w święta .... * Świąteczna krzyżówka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak przetrwać w gimnazjum? Kilka dobrych rad dla pierwszaków od starszaków.

Drogie pierwszaki!                                                                                                                                                                              Jesteście świeżo upieczonymi gimnazjalistami. W czerwcu zakończyliście pewien etap nauczania w swoim życiu, chodzi mi tu o szkołę podstawową. Jako starsza koleżanka chciałabym Wam udzielić kilku rad, wskazówek i powiedzieć, jak wygląda nauka i pobyt w naszym gimnazjum. Tak samo jak wy byłam uczennicą podstawówki i gdy ją kończyłam, polały się łzy. Bałam się nowej szkoły i innych nauczycieli. Zadawałam sobie pytanie, czy dam sobie tutaj radę. Bardzo też przeżywałam rozstanie z moimi koleżankami. Po 7 latach w jednej klasie ciężko było mi się z nimi rozstać, mimo że to tylko inna klasa, ale jednak było to trudne. Po czasie przywykłam i polubiłam nową klasę. Gdy rozpoczął się rok szkolny zauważyłam, że jest dużo więcej nauki, a nauczyciele są bardziej wymagający. Jednak po kilku miesiącach przyzwyczaiłam się do nowej szkoły i zaczęła mi się bardziej podobać niż podstawówka. Trzeba było zostawić zabawy na szkolnym korytarzu oraz postawić na powagę i ambitne plany co do dalszego życia, ponieważ wiedziałam i wiem, że wkrótce czeka mnie pierwszy poważny egzamin w życiu czyli egzamin gimnazjalny. Musicie ostro wziąć się za naukę, bo to już nie są żarty. Oceny z gimnazjum będą decydować o waszej przyszłej szkole, a potem o dalszym życiu. Jeśli ,,olejecie'' sobie nauczanie, to miejcie tę świadomość, że będziecie tego żałować, bo nie dostaniecie się do wymarzonej szkoły średniej.

W gimnazjum czekają Was również nowe przedmioty. Mianowicie są to: biologia, chemia, fizyka, geografia, edukacja dla bezpieczeństwa i wiedza o społeczeństwie. Chcąc nie chcąc, musicie się ich uczyć.Z pewnością nie wszystkie przypadną wam do gustu, ale będziecie musieli się z nimi zmierzyć także w przyszłości. Jeśli chodzi o nauczycieli, niektórzy potrafią dać w kość, ale uwierzcie, że robią to tylko dla waszego dobra. Choć będziecie narzekać, to jestem pewna, iż kiedyś im za to podziękujecie. Nie martwcie się, są niegroźni :). Wiem też , że w gimnazjum występuje tzw. ,,okres buntu''. Rozumiem doskonale, lecz mówię Wam, że jest to bezsensowne zachowanie, bo potem gdy już będziecie starsi zrozumiecie, że byliście młodzi i głupi.
Podsumowując, chciałabym Wam poradzić, abyście systematycznie się uczyli, a efekty zobaczycie na egzaminie. Wiem, że Wam się nie chce i macie mały zapał do nauki, bo sama przez to przechodziłam. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu nauka i pobyt w naszym gimnazjum będą dla Was milsze i z chęcią będziecie przychodzić do szkoły :)

Kari 

Przyślij recenzję


     Uwaga! Uwaga!

   Czytasz, oglądasz, słuchasz. Jeśli książka, film lub muzyka spodobały Ci się, poleć je innym                                                         i prześlij do redakcji swoją recenzję, a my opublikujemy ją w naszej gazetce.  

 

KONIECZNIE PRZECZYTAJ!

 

Markus Zusak ,,Złodziejka książek''

Głównym powodem przeczytania ,,Złodziejki książek'' były jej znakomite recenzje. Chciałam sprawdzić, co tak spodobało się ludziom. Nie zawiodłam się. Autor książki wykonał kawał świetnej roboty, ale po kolei. Markus Zusak urodził się w roku 1975,jako czwarte dziecko Austriaka i Niemki. W dzieciństwie słuchał dużo opowieści min. o III Rzeszy oraz bombardowania Monachium. Opowieści te zainspirowały go do napisania ,,Złodziejki Książek''. To nie jest skomplikowana historia. Składa się z: dziewczynki, pewnej liczby słów, akordeonisty, niemieckich faszystów, żydowskiego boksera,  licznych kradzieży. Przygoda Liesel Meminger rozpoczyna się w roku 1939 na pogrzebie jej brata, gdy dziewczynka kradnie pierwszą książkę. Dzięki „Podręcznikowi grabarza" uczy się czytać. Jednak Liesel nie poprzestała na jednej ukradzionej książce. Niestraszny był jej ogień oraz włamanie do domu burmistrza Molching. Pragnienie czytania było silniejsze. Jednak gdy jej przybrana rodzina przygarnia pod swój dach Żyda życie dziewczynki zmienia się diametralnie. Mogę z czystym sumieniem polecić tę książkę każdemu. Jest pouczająca, miejscami śmieszna oraz pokazuje jak ważna w naszym życiu jest rodzina oraz przyjaciele. Nie będziecie żałować żadnej minuty poświęconej tej książce.

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )