ZESPÓŁ SZKÓŁ W GORAJU

Przedszkole Samorządowe w Goraju

Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława

Sikorskiego w Goraju

ul.Bednarska 8, 23-450 Goraj   tel./fax 84 685 80 25 zsgoraj@wp.pl

 

Konkurs literacki na list do weterana pt. "Dziękuję za Niepodległą"

Rok 2018 jest dla nasz wszystkich bardzo szczególny. Setna rocznica odzyskania niepodległości uroczyście odbija się szerokim echem w różnorodnych wydarzeniach oraz przedsięwzięciach kulturalnych i społecznych.

Uczniowie klas IV – VIII mieli okazję uczestniczyć w konkursie literackim na list do weterana pt. „Dziękuję za Niepodległą”. Jego celem było uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, krzewienie postaw szacunku dla bohaterów walczących o naszą Ojczyznę, a także popularyzowanie wydarzeń historycznych w dążeniu do wolności.

Zadaniem uczestników było napisanie listu skierowanego do weterana, 
w którym autor wyrazi swoją wdzięczność za przyczynienie się przez adresata do odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas oceny prac była brane pod uwagę oryginalność wypowiedzi, poprawność stylistyczna i językowa, znajomość historii dotyczącej tematu oraz estetyka zapisu.

            W konkursie pierwsze miejsce przyznano Antoninie Pawelec z kl. VII. Miejsce drugie zdobyła Julia Gąbka (kl. IV a), trzecie – Nikola Borsuk (kl. IV a), zaś wyróżnienie otrzymała Weronika Kulasza (kl. IV a).

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )